Żeby w Redzie żyło się lepiej

Mała ojczyzna w moim rozumieniu jest szczególnie ważna. To w naszym mieście i powiecie mieszkamy, wychowujemy dzieci, pracujemy i oczekujemy godnych warunków do życia.  Prawo i Sprawiedliwość szczególną rolę upatruje w działaniach mających na celu  ułatwienie polskiej rodzinie zmagań z trudną codziennością. Nasze miasto i powiat powinny rozwijać się szybciej i prężniej.

Autor artykułu obok, Ludwik Zegzuła (na zdjęciu stoi drugi z prawej) jest związany ze środowiskiem miasta Redy, jako wieloletni nauczyciel religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.  Ludwik Zegzuła jest członkiem Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Wejherowie.
Autor artykułu obok, Ludwik Zegzuła (na zdjęciu stoi drugi z prawej) jest związany ze środowiskiem miasta Redy, jako wieloletni nauczyciel religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Ludwik Zegzuła jest członkiem Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Wejherowie.

Reda jest miejscowością, w której decyduje się zamieszkać coraz więcej osób z Trójmiasta. Należy stworzyć takie warunki, aby młodzi, aktywni i przedsiębiorczy mieszkańcy odczuwali wsparcie ze strony samorządu.
Bardzo ważną rolę w długoletniej historii Redy odegrali rdzenni mieszkańcy wywodzący się z szanowanych rodów kaszubskich. Władze samorządowe powinny w sposób szczególny zainteresować się problemami seniorów .
Jednym z głównych założeń programowych Komitetu PiS w Redzie, które należy zrealizować na poziomie samorządu lokalnego, jest zbudowanie parkingów przy przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej
Reda, jako miasto leżące na szlaku komunikacyjnym na Półwysep Helski i do Słupska, dla wielu okolicznych mieszkańców jest doskonałym miejscem w którym można przesiąść się do SKM, aby uniknąć problemów komunikacyjnych w drodze do Trójmiasta. Niestety, brak miejsc parkingowych na terenie miasta powoduje, że  w okolicach dworca kolejowego nie sposób pozostawić auto. Ta sytuacja bardzo utrudnia życie redzianom, którzy dojeżdżają do pracy z odleglejszych dzielnic miasta.
Potrzebna jest rozbudowa Biblioteki Miejskiej w Redzie, mieszczącej się w niewielkim budynku. Przy sukcesywnie zwiększającej się  liczbie mieszkańców przestaje spełniać swoją funkcję.
Szczególnie widoczne jest to w kontekście braku dużej sali  prelekcyjnej w której mogłyby się odbywać spotkania wynikające z działalności statutowej tego miejsca.
W obecnych czasach, gdy normą stają się multimedia, koniecznym jest przeznaczenie dodatkowych środków na uatrakcyjnienie  biblioteki.
Ponadto należy:
• pomóc w funkcjonowaniu  stowarzyszeń działających na terenie Redy m.in. zespół „Redzanie”, Uniwersytet Trzeciego Wieku i innych,
• dokończyć budowę drogi łączącej ul. Kosynierów w Rumi (za Auchan) z ul. Obwodową w Redzie,
• budowę i naprawę dróg w mieście należy wykonywać materiałami wyższej jakości w celu przedłużenia okresów eksploatacji.
To w skrócie najważniejsze zadania, które należy zrealizować na rzecz  Redy.
Ludwik Zegzuła

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.