Wejherowianie w Gdyni

W upalny piątek, 26 sierpnia br. odbyła się ostatnia wakacyjna wycieczka dla mieszkańców Wejherowa, zorganizowana przez Stowarzyszenie Turystyki „Bez Barier”, pod kierunkiem pani Joli Kampowskiej, przewodnika miejskiego i terenowego.

W wycieczce do Gdyni uczestniczyły dzieci ze świetlicy Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny przy ul. Dworcowej (pod opieką wolontariusza Krystiana Kielskiego) oraz młodzi ludzie ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie, przy ul. Przebendowskiego 1 (pod okiem terapeutów Alicji Joachimiak i Marka Kochanika oraz praktykantki Sylwii).
Grupa z radością przemierzała gdyńskie ulice, podziwiając architekturę i słuchając informacji o historii miasta, przekazywanych przez przewodniczkę.
Uczestnicy wycieczki oglądali gdyńskie pomniki i jachty zacumowane na przystani, zwiedzili też Muzeum Miasta Gdyni, gdzie ze zdumieniem oglądali zdjęcia i eksponaty ukazujące małą wieś Gdynię, przekształcającą się na początku XX wieku w atrakcyjna miejscowością letniskową. Frajdą dla dzieci była wizyta na plaży, podczas gdy starsi uczestnicy odpoczywali w nadmorskim parku.
Wycieczka odbyła się dzięki dotacji z Urzędu Miasta Wejherowa , w ramach projektu „Poznaj Wejherowo i okolice”.
Alicja Orszulak

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.