Sprzęt ratowniczy dla OSP Wejherowo

Dzięki umowie zawartej przez Urząd Miejski w Wejherowie i firmę „HORPOL” S.A., Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie otrzyma komplet wyposażenia ratowniczo-gaśniczego do wozu bojowego pozyskanego od Komendy Powiatowej PSP.

Umowę podpisali: sekretarz miasta Wejherowa Bogusław Suwara, jako pełnomocnik prezydenta Wejherowa i dyrektor handlowy Adam Maciejewski reprezentujący dostawcę sprzętu – firmę „HORPOL” S.A. Obecny był przedstawiciel handlowy tej firmy Maciej Stręk, prezes Zarządu OSP Wejherowo Zenon Frankowski z wiceprezesem Maciejem Ziółkowskim oraz szef miejskiego Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Fedoruk.
Bogusław Suwara poinformował, że w wyniku przeprowadzonego przetargu firma „HORPOL” S.A. dostarczy dla OSP wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dzięki ubiegłorocznemu porozumieniu Urzędu Miejskiego z Komendą Powiatową PSP miasto dofinansowało w wysokości 150 tys. zł zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla PSP, który został zakupiony dzięki wspólnemu montażowi finansowemu z Komendą Wojewódzką PSP w Gdańsku. Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie przekazała wejherowskiej OSP 12-letni samochód renault, sprawny technicznie, ale bez wyposażenia.
– Jesteśmy przekonani, że pozyskany z PSP samochód będzie dobrze wypełniał zadania OSP, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom – mówi Bogusław Suwara dodając, że zgodnie z podpisywaną umową firma „HORPOL” S.A. wkrótce dostarczy pełne wyposażenie. Dyrektor Adam Maciejewski zapewnia, że firma wywiąże się z tego zadania w ciągu około 2 tygodni. Wartość zamówionego wyposażenia to ok. 77 tys. zł. Prezes OSP Zenon Frankowski mówi, że działalność OSP to nie tylko udział w akcjach ratowniczych i przeciwpożarowych na terenie miasta i w okolicy, ale przede wszystkim szkolenie druhów, udział w zawodach jednostek OSP, działalność społeczna i zabezpieczanie imprez masowych, których na terenie miasta jest wiele. Druhowie OSP wspomagają zawodowych strażaków PSP w różnych działaniach m.in. w akcjach ratowniczych i powodziach w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dlatego sprzęt, którym się posługują, musi być najwyższej jakości i niezawodny, bo zależy od tego bezpieczeństwo osób, którym udziela się pomocy.
Firma „HORPOL” S.A jest jedną z wiodących i największych firm w tej branży w Polsce, która zajmuje się wyposażaniem pojazdów ratowniczo-gaśniczych  PSP i OSP w sprzęt najwyższej jakości.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.