Już za tydzień znów do szkoły

Dobiegają końca wakacyjne remonty placówek oświatowych. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, gdzie trwa największa inwestycja oświatowa w mieście, dwa dni temu ekipy budowlane demontowały rusztowania na frontowej ścianie, odsłaniając nową pastelową elewację. Za tydzień w tej placówce i w innych szkołach wszystko musi być gotowe.

Szkoła Podstawowa nr 11 i II Liceum Ogólnokształcące, wchodzące w skład wspomnianego zespołu szkół, bardzo się tego lata zmieniły, nie tylko na zewnątrz. Jak już informowaliśmy, w ramach termomodernizacji placówki została ona ocieplona (łącznie z dachem), wymieniono też okna, niektóre drzwi i grzejniki w całym budynku, a wszystko to za 1 mln 700 tys. zł.


Wszystkie remonty i modernizacje prowadzone w wejherowskich szkołach i przedszkolach gminnych kosztują prawie 3 mln zł. W ramach tych inwestycji zmieniło się częściowo otoczenie Zespołu Szkół nr 2 w Śmiechowie, dzięki czemu droga do szkoły będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza.
W Szkole Podstawowej nr 8 kapitalnemu remontowi poddano bibliotekę, a w Gimnazjum nr 1 na zmodernizowanym poddaszu powstają nowe sale dydaktyczne. Remont sal lekcyjnych dobiega końca w Szkole Podstawowej nr 9.
Przedszkole Samorządowe nr 2 po wakacjach będzie większe, a dodatkową powierzchnię uzyskano, adaptując na potrzeby przedszkola byłe mieszkanie.
Ekipy remontowe spieszą się, by zdążyć przed pierwszym dzwonkiem, a przecież jeszcze konieczne jest sprzątanie. Najbliższy tydzień będzie więc w szkołach bardzo pracowity. Tym bardziej, że jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego pojawią się w nich nauczyciele, aby przygotować się do pracy.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.