W szkole i na pokładzie

W sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie Osiedlu uroczyście obchodzono gminne „Dni Wolności”.  W szkole odbyło się też kilka innych ciekawych wydarzeń.

Obchody „Dni Wolności” były okazją do przedstawienia zmian jakie zaszły w kraju, a także w gminie i sołectwie po zmianach ustrojowych po 1989 r. Podsumowano też szkolny projekt „Mamy wolną”.
„Solidarność”
W ramach realizacji tego projektu szkołę odwiedził przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla, który opowiadało o czasach, w których rodziła się „Solidarność”. K. Dośla jest z zamiłowania „wilkiem morskim”, zawsze pragnął pracować na morzu, zwłaszcza po przeczytaniu książki K.O. Borchardta „Znaczy Kapitan”. Marzenie się spełniło, bo przez 12 był marynarzem.
Przewodniczący mówił o strajkach, zbrodniach komunistów, internowaniu działaczy związkowych, wybuchu stanu wojennego, postanowieniach okrągłego stołu, wyborach 1989 roku i roli św. Jana Pawła II.
Turniej Borchardtowski
Na statku „Dar Pomorza” w Gdyni odbył się VII Turniej Borchardtowski”. W morskim turnieju wzięły udział szkoły noszące imię kapitana żeglugi wielkiej Karola Olgierda Borchardta, w tym Zespół Kształcenia i Wychowania ze Strzebielina, reprezentowany przez: Maję Bober, Mateusza Miotka, Adriana Plata, Jana Nerowskiego i Roberta Drywka. Ekipa w tym składzie zajęła trzecie miejsce. Dzieci przygotowywały nauczycielki: Olga Dampc i Romualda Marcinkiewicz.
Pasowanie na czytelnika
W ZKiW  odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki. Podczas uroczystości dzieci uczestniczyły m.in. w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”, przygotowanym przez uczniów z zajęć biblioteczno-kronikarskich.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.