Z bezpieczeństwem za pan brat

Po raz piąty Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Wejherowie, pod honorowym patronatem Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie,  zorganizowała miejski konkurs wiedzy dla dzieci klas pierwszych „Z bezpieczeństwem za pan brat”. W szranki stanęło sześć wejherowskich szkół.

Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego poruszania się po wejherowskich drogach, szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, a także promowanie idei bezpiecznych zabaw z rówieśnikami. Chodzi też o uwrażliwianie na zachowanie się uczniów w miejscach i sytuacjach szczególnie niebezpiecznych.  
Uczestnicy konkursu pracowali w trzyosobowych drużynach. Uczniowie klas pierwszych wejherowskich szkół podstawowych współpracowali ze sobą wspaniale. Dzielili się spostrzeżeniami, uwagami, ale przede wszystkim pracą. Zmierzyli się z zadaniami, łamigłówkami, rebusami, zagadkami i  krzyżówkami z zakresu: uczestnictwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa zabaw z rówieśnikami, zachowań w sytuacjach zagrożenia, znajomości zagrożenia zdrowia i życia. Wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Organizatorom „rosły serca”.
Na najwyższym podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5, a trzecie miejsce przypadło drużynom ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1.
Jury doceniło jednak wszystkie dzieci za ich wkład i zaangażowanie. Każdy maluch otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Na kolejną edycję konkursu zapraszamy za rok.
Agnieszka Gwizdalska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.