Niebezpiecznie na drogach

W ciągu ostatnich kilkunastu dni na drogach w powiecie wejherowskim doszło do kilku groźnych wypadków i wielu kolizji. Trzy osoby poniosły śmierć. Jak skłonić kierowców do wolniejszej, ostrożniejszej i bezpieczniejszej jazdy?

W wypadku drogowym w Kębłowie na ul. Wiejskiej kierowca audi A6 jadąc w kierunku drogi krajowej nr 6 zjechał na lewe pobocze jezdni, a następnie uderzył w drzewo. Kierowca zmarł. Tego samego dnia w Kębłowie na ul. Wiejskiej doszło do kolizji drogowej.
W wypadku drogowym na ul. Puckiej w Redzie („rekowska górka”) kobieta kierująca volkswagenem, jadąca w kierunku Pucka z dwójką pasażerów, prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem. Doszło do zderzenia z samochodem, który jechał w kierunku Redy. Jedna osoba zmarła na miejscu, a trzy inne, w tym dziecko, trafiły do szpitala.
Czarnym dniem był 14 maja. W Rumi na drodze krajowej nr 6 motocyklista zginał w wypadku, a dwie godziny później na „szóstce” w Redzie samochód ciężarowy zderzył się z osobowym.
Tych kilka przykładów pokazuje, że generalnie na drogach jest niebezpiecznie, a kierowcy nie przestrzegają przepisów i nie zachowują ostrożności. Dlatego każde działania podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa i dyscyplinowania kierowców są konieczne, również montaż radarów i fotorejestratorów przejazdów na czerwonym świetle.
Niestety czasami trzeba karać i inaczej się nie da! Mówienie, że chodzi o pozyskanie pieniędzy do budżetów to przejaw niewiedzy, a czasami złej woli. Jak skłonić kierowców do wolniejszej, ostrożniejszej i bezpieczniejszej jazdy?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.