Dzień Strażaka

Podczas uroczystości Dnia Strażaka w Wejherowie wręczono wyróżnienia, nagrody i awanse. Przekazano także samochód gaśniczy Renault, na zakup którego 150 tys. zł przekazało miasto Wejherowo.

Nowy sprzęt usprawni akcje ratownicze i przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa m.in. w Wejherowie.
Wejherowscy strażacy otrzymali słowa uznania za ciężką i niebezpieczną służbę, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
Srebrne medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” od Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku  otrzymali: przezydent Krzysztof Hildebrandt i sekretarz miasta Bogusław Suwara.
W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Gdańsku bryg. Krzysztof Rogiński, posłowie, samorządowcy, szefowie OSP i emerytowani strażacy.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie pracuje ponad 100 funkcjonariuszy i około tysiąca strażaków w ochotniczych jednostkach Straży Pożarnej, dzięki którym mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni. W ubiegłym roku strażacy wzięli udział w 1423 zdarzeniach, w tym w 474 pożarach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.