Nagrody za taniec

Młodzi tancerze z Wejherowa odnieśli sukcesy podczas Europejskich Dni Tańca, które odbyły się w Malborku. Triumfowały tam formacje taneczne, działające przy Wejherowskim Centrum Kultury, trenujące pod okiem instruktorki Elżbiety Czeszejko. Z nagrodami wróciły także zespoły i soliści Klubu Świat Tańca  Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów. Konkurencja była ogromna.

Tancerki z Wejherowskiego Centrum Kultury znalazły się wśród laureatów Europejskich Dni Tańca w Malborku.
Tancerki z Wejherowskiego Centrum Kultury znalazły się wśród laureatów Europejskich Dni Tańca w Malborku.

Grupa Baccara z WCK w kategorii disco dance 12-15 lat zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii inne formy – drugie. Formacja Bąbelki zajęła piąte miejsce na 17  zespołów w kat. inne formy do lat 11, natomiast Baccarki wytańczyły 6 miejsce na 16 formacji w kategorii hip hop do lat 11.
Wspaniale spisały się solistki. Magdalena Świtała (inne formy do lat 11)  wytańczyła trzecie, a Natalia Orchel (inne formy solo 12-15 lat)  drugie miejsce. Natomiast Weronika Dudek w tej samej kategorii zajęła trzecie miejsce.  Trzecią nagrodę zdobył też duet w kategorii  hip hop do lat 11: Magda Świtała i Maja Jesionowska, podopieczne  Elżbiety Czeszejko.

* * *
Podczas tej samej rywalizacji w Malborku bardzo dobrze wypadły formacje i solistki Klubu Świat Tańca z Wejherowa, prowadzonego przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz.
W kategorii do lat 11 na 15 zespołów, trzecie miejsce zajął Expresik, piąte Carmenki, a siódme Euforia.
Wśród solistów (75 uczestników) najlepiej wypadła Julita Bussler, która zajęła trzecie miejsce. Kolejno VI, VII i VIII miejsce zajęły:  Martyna Piekut, Dobrosława Laskiewicz i Aneta Lademann.
W kat. 12-15 lat, na 18 zespołów, trzecie miejsce zajęła Explozja, a czwarte Enigma. W tej grupie wiekowej Nikola Suchocka była trzecia, a Nikola Krueger – czwarta. Duet Martyna Borucka i Nikola Krueger zajął trzecie miejsce.
W najstarszej grupie powyżej 15 lat Dominika Bernaśkiewicz zdobyła drugą nagrodę, a zespół Fusion zajął szóste miejsce.
Wejherowski Świat Tańca wrócił także z nagrodami z Międzynarodowego Dnia Tańca w Lęborku, gdzie przyjechało około 1500 uczestników z całej Polski. Podopieczni J.J. Bernaśkiewicz zajęli czołowe miejsca w solówkach,duetach i formacjach. M.in. wśród młodszych tancerzy pierwsze miejsce zajęły Iza Noga i Rozalia Fiedziuszko, drugie Dobrosława Laskiewicz  i Julita Bussler, a trzecie Martyna Piekut i Agata Piotrowicz
W hip hopie tancerzy w wieku 12-15 lat trzecią nagrodę wytańczyły Weronika Lachs, Natalia Młodak, Nikola Suchocka, a duet Martyna Borucka i Nikola Krueger okazał się najlepszy.
Wśród  nieco starszych tancerek drugie miejsce zajęła Dominika Bernaśkiewicz.
BaK

W dniach 25 maja -2 czerwca formacje Expresik , Explozja i Fusion z Klubu „Świat Tańca” będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata w Chorwacji, już po raz czwarty. Grupa Fusion i Explozja będą broniły tytułu Mistrza Świata.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.