Teatr, książki i fotografie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza do udziału w imprezach, organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2014. Zaplanowano m.in. spotkania z autorami książek oraz spektakle teatralne.

Tydzień rozpoczyna się dzisiaj warsztatami twórczymi dla dzieci.
Natomiast 9 maja w bibliotece wystąpi Grupa Teatralna Duet zaprezentuje dwa spektakle dla dzieci: o godz.  9.00   „Bajka o Kotku i Kogutku”, a  o godz. 10.15 „Przyjaciele”. Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Dla dorosłych przygotowano jutro,  9 maja, o godz. 16.30 inne spotkanie. Gościem biblioteki będzie senator RP Andrzej Grzyb – polityk, samorządowiec, pisarz i poeta. A. Grzyb wydał 25 książek, publikuje wiersze, utwory prozatorskie oraz artykuły publicystyczne, głównie w prasie pomorskiej.
Na spotkaniu będzie można kupić nową książkę tego autora „Podróże po krańcach mapy – od Syberii po Norwegię”. Spotkaniu z Andrzejem Grzybembędzie towarzyszyć wystawa fotograficzna „Uroki Kociewia” autorstwa pana senatora.
W przyszłym tygodniu, 13 i 14 maja o godzinie 17.00 biblioteka zaprasza na inscenizację „Świętoszka” Moliera w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie, a w sobotę 21 maja o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Poradą, autorem książki „Porada da radę. Tanie latanie”,
Jakub Porada jest nie tylko dziennikarzem. Z wykształcenia jest aktorem scen muzycznych, absolwentem studium wokalno-baletowego. Na początku był związany z katowickim ośrodkiem TVP oraz lokalnym oddziałem Radia Plus. W latach 2001–2011 pracował w TVN24, a obecnie pracuje w TTV.
Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.