Chór zaprasza do śpiewania

Cantores Veiherovienses mają prawie 40 lat

Cantores Veiherovienses poszukuje nowych chórzystek i chórzystów. W przyszłym roku ten znany i zasłużony zespół będzie obchodzić 40-lecie działalności i z tej okazji przygotowuje wiele niespodzianek.

 

Weronika Brakoniecka - nowa dyrygent Cantores Veiherovienses jest absolwentką dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Marka Rocławskiego. Jest laureatką konkursów, doświadczoną  chórzystką i dyrygentką.
Weronika Brakoniecka – nowa dyrygent Cantores Veiherovienses jest absolwentką dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Marka Rocławskiego. Jest laureatką konkursów, doświadczoną chórzystką i dyrygentką.

Chór Mieszany Cantores Veiherovienses zainaugurował swoją działalność artystyczną 6 stycznia 1985 r. w Wejherowie. Pomysłodawcą i założycielem chóru był absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, dziś jej wykładowca i profesor, Marek Rocławski, który przez 30 lat był także jego dyrygentem.
Chór zrzesza ludzi różnych zawodów i specjalności, których łączy pasja wspólnego śpiewania. Uczestniczył w konkursach i festiwalach chóralnych krajowych i zagranicznych, zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Cantores Veiherovienses współpracują z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, gdzie ma swoją siedzibę. Zespół jest członkiem Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W latach 2015-24 chór prowadził Tomasz Chyła – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrygent, skrzypek jazzowy, wokalista i kompozytor.
Od niedawna, bo od września 2024 dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Weronika Brakoniecka.
Chór poszukuje nowych chórzystek i chórzystów, zapewniając, że śpiewanie w zespole daje możliwość wszechstronnego rozwoju artystycznego, poprawa emisji głosu i możliwości wokalnych. Daje też okazję do poznania ciekawych ludzi, do podróżowania i przygód (najbliższy wyjazd już w listopadzie), a przede wszystkim przynosi ogrom satysfakcji. Śpiewanie to skuteczne narzędzie w walce z jesienną chandrą – mówią chórzyści.
Przesłuchanie kandydatów polega na sprawdzeniu skali i rodzaju głosu, słuchu melodycznego, harmonicznego, pamięci muzycznej, muzykalności oraz poczucia rytmu. Niekonieczne jest doświadczenie w śpiewaniu i znajomość nut.
Nabór trwa do 9.10 w poniedziałki i środy w godz. 19.00-21.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przy ul. Zamkowej 2a.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.