Kalwaria życia

Pokaz diaporamy „Kalwaria życia” i promocja interesującego albumu pod tym samym tytułem odbyła się 12 kwietnia w Wejherowie. Autorem jest warszawski fotografik Marian Rynkiewicz (na zdjęciu poniżej), a wydawcą albumu – Bernardinum w Pelplinie.

Prezentacja odbyła się w kościele św. Anny, a obejrzeli ją m.in. ks. abp senior Tadeusz Gocłowski, prezydent Krzysztof Hildebrandt, ks. gwardian Daniel Szustak, a także Misternicy Kaszubscy na czele z Wojciechem Rybakowskim, reżyserem wejherowskiego „Misterium Męki Pańskiej”. Diaporama, która przedstawiała na zdjęciach głownie Misteriun na Kalwarii Wejherowskiej, jest innowacyjną syntezą obrazu i dźwięku. Pokazowi slajdów towarzyszył komentarz Mariana Rynkiewicza, czytany przez aktorów Halinę Winiarską, Jerzego Kiszkisa (obecnego na pokazie w Wejherowie) i innych aktorów, a także muzyka.
Pokaz diaporamy prowadził Tomasz Fopke.
Marian Rynkiewicz przyjechał na Kalwarię Wejherowską po 50. latach i bardzo się nią zachwycił. Nad diaporamą, która była prezentowana kilkakrotnie w Warszawie, Marian Rynkiewicz pracował przez dwa lata, przyjeżdżając w tym czasie do wejherowa aż 19 razy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.