Ortopedzi przeprowadzili 200 innowacyjnych operacji
Z zastosowaniem systemu robotycznego MAKO
Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie przeprowadził ponad 200 operacji ortopedycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu robotyki do wykonywania endoprotez stawowych. W czerwcu br. przeprowadzili najwięcej, bo aż 40 innowacyjnych operacji z wykorzystaniem systemu robotycznego MAKO w regionie EEMEA.
To potwierdza pozycję wejherowskich specjalistów jako liderów wśród wszystkich krajów z obszaru Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej! Na drugim i trzecim miejscu znalazły się ośrodki z Aten i Johannesburga. To dowód na światowy poziom naszych specjalistów. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie wprowadził innowacyjne procedury z użyciem systemu MAKO. Technologia umożliwia precyzyjne wykonanie endoprotez stawowych, znacząco poprawiając wyniki leczenia chorób zwyrodnienia stawów. Pozwala chirurgom idealnie dopasować implanty w czasie operacji.
– Technologia pozwala oferować pacjentom najwyższą jakość opieki. Nasz zespół jest bardzo zaangażowany w regularne doskonalenie umiejętności, co nie byłoby możliwe bez kolejnych zabiegów. Cieszymy się, że świadczy to także o zaufaniu jakim darzą nas nasi pacjenci – informuje ordynator oddziału, dr n. med. Roman Grzybowski.
Od 10 lat Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie dąży do doskonalenia metod leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych. Oddział cieszy się uznaniem jako jeden z czołowych podmiotów leczniczych w kraju.
– Obecnie rekomendowanym leczeniem chirurgicznym zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów, jest totalna aloplastyka. Jest to operacja trudna technicznie i niebezpieczna z punktu widzenia anatomii operacyjnej. W rękach wyszkolonego operatora, staje się jednak narzędziem bezpiecznym i powtarzalnym. Nasz system polega na wykonywaniu operacji z użyciem ramienia robotycznego, nawigowanego na podstawie badania tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym, które pozwala chirurgowi na wykonanie cięć kostnych z niezwykłą dokładnością – podkreśla dr n. med. Roman Grzybowski.