Święto Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej

Dbają o nasze bezpieczeństwo

Z okazji święta Batalionu Dowodzenia im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Wejherowie na terenie jednostki wojskowej odbył się uroczysty apel z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń oraz nagród wyróżniającym się żołnierzom.

 

Zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz i dowódca Batalionu Dowodzennia Marynarki Wojennej w Wejherowie kmdr por. Adam Podgórski.
Zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz i dowódca Batalionu Dowodzennia Marynarki Wojennej w Wejherowie kmdr por. Adam Podgórski.

Podczas uroczystości odbyło się przekazanie obowiązków dowódcy jednostki kmdr por. Adamowi Podgórskiemu.
Gratulacje i życzenia żołnierzom składali m.in. przedstawiciele władz Wejherowa i Powiatu Wejherowskiego.
Jak podkreślił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, w czasie, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, takie uroczystości przypominają nam, że suwerenność, bezpieczeństwo i niepodległość nie są nam dane bezwarunkowo i na zawsze, że trzeba o nie dbać i pielęgnować.
– Na straży pokoju stoją między innymi żołnierze Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Wejherowie. Dbają o nasze bezpieczeństwo, wypełniając na wysokim poziomie swoje zadania – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz. – Aby sprostać wysokim wymaganiom musicie nieustannie podnosić poziom sprawności i wyszkolenia. Wykonując swoje obowiązki przyczyniacie się do kreowania wizerunku polskiego żołnierza, budujecie dobre imię swojego Batalionu, jesteście dla nas wzorem patriotyzmu wyrażanego w codziennej służbie. . Zapewniamy, że wejherowianie doceniają Waszą ofiarność i starania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.