Co roku więcej atrakcji

Piknik Ekologiczny po raz trzeci

Gry, zabawy, warsztaty, dobre jedzenia i wiele innych atrakcji (w tym świetną pogodę!) zapewnili uczestnikom organizatorzy III Pikniku Ekologicznego w wejherowskim parku. Ekofabryka przeprowadziła akcję charytatywną „Pomaganie przez gotowanie”, której celem było wsparcie lokalnych schronisk dla zwierząt.

 

Piknik Ekologiczny organizowany w Wejherowie po raz trzeci, był elementem prowadzonej akcji „KLIMATycznie w Wejherowie”. Zabawa połączona z edukacją – to najlepszy sposób, aby zachęcić mieszkańców do zmiany postawy na bardziej ekologiczną, zaczynając już od najmłodszych.
Uczestnicy Pikniku Ekologicznego połączonego z akcją „Pomaganie przez gotowanie” mogli degustować kuchni z różnych stron świata za datek w formie cegiełki do puszki. Zwieńczeniem pikniku była kolacja charytatywna w Ekofabryce połączona z licytacjami, z których dochód trafi do podopiecznych schronisk w Ciapkowie, Dąbrówce oraz Przytuliska w Bojanie.
Swoje stanowisko miała NORDA Regionalna Izba Przedsiębiorców.
– Podczas pikniku, oprócz gier, zabaw i warsztatów o tematyce ekologicznej, była okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy m.in. o tym, w jaki sposób chronić powietrze, jak będzie można uzyskać informacje dotyczące ochrony powietrza, o uchwale antysmogowej czy dofinansowaniu programu „Czyste Powietrze” – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Na uczestników tego ekologicznego święta czekała cała gama inicjatyw skupionych na ochronie środowiska. Cieszę się, że tyle osób wzięło w nim udział, co świadczy o tym, że sprawy związane z ekologią są nam wszystkim bardzo bliskie.
Były występy artystyczne, warsztaty ekologiczne przygotowane przez WZNK i bibliotekę miejską, warsztaty tworzenia ekokosmetyków i drewnianych ozdób oraz wiele innych.
Podczas pikniku na stanowisku Wejherowskiej Karty Mieszkańca, można było założyć Kartę, przedłużyć pakiet mieszkańca i dowiedzieć się, jakie są korzyści z jej posiadania.

Partnerami Pikniku byli: Ekofabryka, WZNK, WCK, Miejska Biblioteka Publiczna, Nadleśnictwo, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Jednostka PGPR GRYF, OPEC, NORDA Regionalna Izba Przedsiębiorców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.