Młodzi na ratunek

„Ratuj moje życie” to hasło konkursu, promującego zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzę i umiejętności z zakresu współczesnych zagrożeń życia i zdrowia. 10 kwietnia 2014 r. w świetlicy w Kisewie,  „ratowali życie” uczniowie szkół gimnazjalnych.

Musieli wykazać się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej, szybkością podejmowania decyzji oraz umiejętnościami dowodzenia zespołem.
Głównym sponsorem wydarzenia, zorganizowanego przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę w Łęczycach był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.  
W konkursie brały udział 5- osobowe drużyny z gimnazjów w Lini, Strzepcza, Łeby, Strzebielina, Bożegopola Wielkiego i Łęczyc. Młodzież doskonale poradziła sobie z trudnymi symulacjami zdarzeń i wypadków i zasłużyła na nagrody, które otrzymały wszystkie drużyny. Oprócz dyplomów i podziękowań zespoły dostały profesjonalne torby medyczne.  
W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Lini, II miejsce zajęły ex aeqo: Gimnazjum im. Jan Pawła II w Łebie oraz Gimnazjum im. Adama Loreta w Łęczycach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.