Wiosenny Tułacz

W ciągu 12 godzin marszu i 8 godzin jazdy na rowerze 322 uczestników przebyło 155 km Nocnego Rajdu na Orientację „Wiosenny Tułacz 2014”, który odbył się w Bożympolu Wielkim w gminie Łęczyce.

Taki rajd, zorganizowany przez stowarzyszenia „Almanak” w Gdańsku, odbywa się trzy razy w roku +- na wiosnę (Wiosenny Tułacz), wczesnym latem (Wakacyjny Tułacz) i jesienią (Jesienny Tułacz).
Na „Tułaczu” reprezentowana była praktycznie cała Polska (łącznie 63 miejscowości), ale głownie Trójmiasto i Pomorze. Nie brakowało wejherowian.
Pogoda dopisała. Nie było opadów, czym uczestnicy byli wyraźnie zawiedzeni. Trasy okazały się tym razem trudniejsze niż dotychczas, zwłaszcza 30 km trasa piesza. Wiele osób swoich sił w „Tułaczu” próbowało po raz pierwszy.
Na zakończenie tradycyjnie rozlosowano nagrody wśród obecnych w bazie uczestników. Wyróżnienia „Wytrwały Tułacz” wraz z pamiątkowymi gadżetami, jako dowód uznania za dziesięciokrotne pokonanie tras otrzymali: Daniel Łazarek, Andrzej Piwakowski, Paweł Ćwidak, Andrzej Potrykus, Krzysztof Kostrzewa, Michał Antkowiak, Jarosław Gawlik i Piotr  Woldrich.
Wakacyjny rajd odbędzie się 21 czerwca a jesienny 4-5 października. O miejscu akcji dowiedzieć się można na stronie www.tulacz.almanak.pl.
Patronat nad imprezą objął marszałek pomorski Mieczysław Struk oraz wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, a patronat medialny m.in. „Puls Wejherowa”. Kierownikiem rajdu był Wojciech Suchy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.