Spotkanie w siedzibie Powiatowego Cechu Rzemiosł

Zarząd Powiatowego Cechu Rzemiosł w Wejherowie w imieniu wejherowskich rzemieślników podziękował byłej staroście Gabrieli Lisius oraz byłemu wicestaroście Jackowi Thielowi za współpracę w minionej kadencji. Oboje są radnymi powiatowymi obecnej kadencji.

 

Szkolnictwo branżowe, przyszłość rzemiosła oraz inwestycje w powiecie to tematy, które zdominowały spotkanie z Zarządem Powiatowego Cechu Rzemiosł w Wejherowie.
– Rozwój szkolnictwa branżowego w powiecie wejherowskim w ostatnich latach, przyszłe inwestycje w tym obszarze oraz kondycja wejherowskiego rzemiosła to tematy, które zdominowały spotkanie – mówi Jacek Thiel. – Cieszy nas bardzo, że nasze zaangażowanie w polepszenie warunków edukacji młodzieży, nasza otwartość na potrzeby kadry pedagogicznej oraz współpraca z pracodawcami zostały zauważone i docenione przez Zarząd Cechu.
Ostatnie dwie kadencje były milowymi krokami w rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie. W latach 2014 – 2024 władze powiatu pozyskały ogromne środki unijne i rządowe na budowę i wyposażenie kompleksów pracowni zawodowych przy każdej ze szkół branżowych w Wejherowie, Redzie i Rumi. Rozpoczęły się już kolejne rozbudowy szkół, dzięki którym uczniowie skorzystają z nowych pracowni. Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie również wybudowała nowy budynek przy ul. Strzeleckiej, co pozwoliło przyjąć w mury szkoły ponad 800 uczniów.
Poruszono również kwestie budowy przyszłej elektrowni jądrowej oraz farm wiatrowych na morzu. Stwarza to dodatkowe szanse rozwoju nowych kierunków kształcenia związanych z branżą energetyczną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.