Dzień otwarty

W Oczyszczalni Ścieków „Dębogórze”

Jeżeli ktoś nie wie, jak działa oczyszczalnia ścieków, a jest tym bardzo zainteresowany to może już w sobotę, 8 czerwca, przyjechać do Dębogórza Wybudowania i wziąć udział w Dniu Otwartym Grupowej Oczyszczalni Ścieków „Dębogórze”.

 

To będzie okazja, aby zwiedzić oczyszczalnię i poznać zasady jej funkcjonowania. Będzie to możliwe 8 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00.
Na początku będzie można obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej pt. „Technologia oczyszczania ścieków na przykładzie Grupowej Oczyszczalni Ścieków „DĘBOGÓRZE”. Specjaliści opowiedzą jak działa i jak zbudowana jest oczyszczalnia , a także gdzie trafiają nasze ścieki. W przystępny i ciekawy sposób opowiedzą też, na czym polega skomplikowany, kosztowny proces oczyszczania ścieków, dlaczego trzeba oczyszczać ścieki i jak wspólnie można chronić środowisko naturalne. Wyjaśnią również dlaczego tak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z urządzeń kanalizacyjnych. W trakcie spotkań z mieszkańcami, będzie można zadawać pytania dotyczące działalności oczyszczalni.

 

Spacer po oczyszczalni odbywać się będzie w grupach. Dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem 58 66 87 369 lub mailowo: anna.szpajer@pewik.gdynia.pl
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.