Dla bezpieczeństwa podróżujących

Można, a nawet trzeba sprawdzać autokary

Policja jak co roku wyznaczyła stały punkt kontroli autokarów przewożących dzieci. Został on wyznaczony w Wejherowie na dodatkowej jezdni, równoległej do drogi wojewódzkiej 468 (byłej DK6), tj. 291,5 km drogi jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo. O kontroli autokaru trzeba zawiadomić co najmniej 24 godziny wcześniej.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą tam kontrolować autokary po wcześniejszym, przynajmniej 24-godzinnym zgłoszeniu przed planowaną jazdą. Kontrolę wykonuje się bez pasażerów. Z uwagi na dużą liczbę zgłaszanych kontroli, które mają się odbyć w tym samym czasie, możliwa jest tylko taka forma kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę z powiatu wejherowskiego.
Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem maila na adres: komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl
W przypadku weekendu należy takie zgłoszenie przesłać jeszcze wcześniej, ponieważ poczta elektroniczna (e-mailowa) odbierana jest w godzinach pracy sekretariatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).
Natomiast zgłoszenie pisemne można przynieść osobiście i zostawić u dyżurnego jednostki, ale także przynajmniej z 24-godzinnym wyprzedzeniem do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przy ul. Dworcowej 14. W zgłoszeniu należy podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.