Koncert Uwielbienia „Bogu-Chwała!”

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zapraszają na ósmy już Koncert Uwielbienia „Bogu-Chwała!”. Koncert odbędzie się w Rumi w Boże Ciało, czyli w czwartek 30 maja br. o godzinie 18:00, na boiskach SALOSu przy ulicy Bukowej.

 

Ta wieloletnia inicjatywa, której początek dał Krzysztof Gatz, na trwałe wpisana w kalendarz wydarzeń diecezjalnych oraz miejskich, od dwóch lat odbywa się pod szyldem Stowarzyszenia KACK.
Jak co roku, będzie to okazja do dzielenia się doświadczeniem przeżywanej wiary oraz do dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny. Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by „wstać z kanapy” i wyjść z Ewangelią na ulice. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami, chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu za Jego Miłość.

Koncert rozpocznie występ zespołu dziecięcego Norda Kids z Redy. Następnie scenę „przejmie” blisko 40-osobowy Chór „Bogu-Chwała!” przygotowany przez Weronikę Korthals oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mirosława Hałendy.
Otwarty charakter koncertu stworzy przestrzeń do radosnego rodzinnego spotkania pełnego dobrej muzyki i Dobrej Nowiny, gdzie będzie też miejsce na adorację, indywidualną modlitwę i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz obecnymi na miejscu kapłanami. Będzie również wydzielona Strefa Miłosierdzia jako miejsce spowiedzi.
Na Uczestników czekało będzie również stoisko Anielskiej Księgarni oraz kiermasz rękodzieła Sióstr Betlejemitek z Grabowca oraz Sióstr Karmelitanek Bosych z Gdyni.

Wydarzenie odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Rumia i dzięki otrzymanemu dofinansowaniu oraz przy wsparciu firmy ZIM Rumia Sp. z o. o.
Wydarzenie odbywa się również dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie KACK projektowi Mobilny Dom Kultury finansowanemu przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu PROO 2022.

Patronatem honorowym koncert objęli: Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Pan Michał Pasieczny Burmistrz Rumi, Pan Marcin Kaczmarek Starosta Wejherowski.

Patronat medialny sprawują Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, TBN Polska oraz portal Chrześcijańskie Granie.
Partnerami wydarzenia są Radio Kaszebe, Radio NordaFM, Fabryka Kultury w Redzie oraz Fundacja Przytulny Domek.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.