Pielgrzymi na Kalwarii Wejherowskiej

Byli z południa, teraz przybędą z północy

Niedawno w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie obchodzono Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego (na zdjęciach), a już w najbliższy weekend, w dniach 25-26 maja odbędzie się kolejny Odpust Trójcy Świętej. Tym razem obok mieszkańców Wejherowa i powiatu wejherowskiego uczestniczyć w nim będą głównie pielgrzymi z północnych Kaszub.

 

Na uroczystości odpustowe w dniach 10-12 maja przybyli pielgrzymi z południowych Kaszub, w tym po raz 350. z Kościerzyny. Nie zabrakło tradycyjnej i najstarszej pielgrzymki z Gdańska Oliwy (po raz 356.). Podczas Odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej modlili się wierni z Gdyni, Szemuda, Żukowa, Przodkowa, Sierakowic, Lini, Luzina, Strzepcza i wielu innych miejscowości. Podczas odpustu świętowano 25-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej.
Odpust Trójcy Świętej odbędzie się w dniach 25-26 maja br. W sobotę w godz. 10.30-12.00 zaplanowano powitanie pielgrzymów z Gdyni, Rumi, Redy, Kosakowa i okolic (przy Bramie Oliwskiej), a także z Pucka, Swarzewa, Władysławowa, Mechowa i innych miejscowości (przy krzyżu na ul. Chopina). Tego dnia o godz. 14.00 odbędą się Obchody kalwaryjskie z kazaniami, a o godz. 17.45 msza święta.
W niedzielę o godz. 9.00 spod kościoła św. Anny wyruszy procesja na Kalwarię, a o godz. 10.00 przy kościele Trzech Krzyży odprawiona zostanie msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Przyborka.
Ojcowie Franciszkanie zapraszają do wspólnej modlitwy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.