Sukcesy uczniów

Stanisław Pietruszka, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie został pięciokrotnym laureatem wojewódzkich konkursów z matematyki, biologii, fizyki, chemii i informatyki. Jako jedyny uczeń z województwa pomorskiego osiągnął tak imponujący wynik.

 

Stanisław Pietruszka ma na swoim koncie wiele innych sukcesów m.in. w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym oraz w konkursie Politechniki Gdańskiej „Od szkolniaka do żaka”, gdzie zajął trzecie miejsce. Wielokrotnie indywidualnie i drużynowo zdobywał pierwsze miejsca w konkursach powiatowych.
– Stanisław jest zaangażowanym i odpowiedzialnym uczniem, niezwykle pracowitym, koleżeńskim, skromnym i zawsze chętnym do pomocy innym w nauce – mówi Danuta Czernewska, dyrektor SP nr 8. – W tym roku uzyskał pięciokrotnie tytuł laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, co spotkało się z uznaniem Pomorskiego Kuratora Oświaty podczas Wojewódzkiej Gali, podczas której wręczane są zaświadczenia laureatom konkursów.
Podczas wspomnianej Gali wręczono także zaświadczenia innym uczniom wejherowskiej „ósemki” – Mateuszowi Butowskiemu, laureatowi Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu z historii, laureatowi XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Tytuł finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii uzyskali uczniowie z klas siódmych: Julia Kalinowska i Mateusz Gładysz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.