20 lat w Unii Europejskiej to wymierne i widoczne korzyści dla mieszkańców Wejherowa

Inwestycje i inne przedsięwzięcia podniosły jakość życia w mieście

W ciągu minionych 20 lat Wejherowo otrzymało dofinansowanie z funduszy europejskich na kilkadziesiąt projektów inwestycyjnych oraz społeczno-edukacyjnych. Renowacja Kalwarii Wejherowskiej, budowa Filharmonii Kaszubskiej i Ekofabryki, a także realizacja węzła integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa) to tylko niektóre z nich.

 

20. rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją, aby przypomnieć przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich, które znacząco podniosły w Wejherowie jakość życia nie tylko w sferze infrastrukturalnej, ale i społecznej.
– 1 maja 2004 roku podczas uroczystości na wejherowskim rynku towarzyszyło nam wzruszenie ze spełnienia prozachodnich aspiracji Polski, oczekiwanie na nowe szanse, nadzieje na unijne dotacje, ale i obawy co to będzie, niepewność czy damy radę – wspomina prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. – Po 20 latach mogę śmiało powiedzieć, że daliśmy radę, jako miasto wykorzystaliśmy szanse. Inwestycji i innych projektów wpieranych w Wejherowie unijnymi pieniędzmi było dużo. Bez unijnego wsparcia te wszystkie potrzebne mieszkańcom zadania po prostu nie powstałyby. Zatem z punktu widzenia zwykłych ludzi Unia jest namacalna, wszyscy mogą dotknąć jej efektów i z nich korzystać. To był bardzo dobry okres w historii Wejherowa.
Jak podkreśla prezydent Wejherowa, Polska po wejściu do UE przeżyła widoczny rozwój i skok cywilizacyjny. Polacy mają możliwość swobodnego podróżowania, robienia interesów, współpracy i integracji z Europą.
– Chociaż można wskazać wady Unii Europejskiej, o których trzeba otwarcie rozmawiać, wspierać potrzebne zmiany, to ogólny bilans jest dla Polski pozytywny. Co więcej, ten kierunek to przyszłość naszego kraju. Droga, z której nie możemy zawrócić – dodaje Krzysztof Hildebrandt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.