Absolutorium dla prezydenta i remonty ulic

Ostatnia sesja w kadencji 2018-2024

Na sesji 30 kwietnia br. radni udzielili prezydentowi Wejherowa Krzysztofowi Hildebrandtowi wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Tym samym radni zamknęli rok 2023 i zakończyli swoją działalność, ponieważ była to ostatnia sesja Rady Miasta Wejherowa w kadencji 2018-2024.

 

Jacek Gafka, przewodniczący Rady Miasta w minionej kadencji, dziękuje prezydentowi Krzysztofowi Hildebrandtowi za współpracę oraz gratuluje mu z powodu uzyskania absolutorium i wotum zaufania.
Jacek Gafka, przewodniczący Rady Miasta w minionej kadencji, dziękuje prezydentowi Krzysztofowi Hildebrandtowi za współpracę oraz gratuluje mu z powodu uzyskania absolutorium i wotum zaufania.

– Miniona kadencja była wyjątkowa ze względu na swoją długość (5 i pół roku, zamiast 4 lat) oraz wydarzenia z jakimi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy: pandemia koronawirusa i wojna w Ukrainie. Ponadto były to czasy bardzo burzliwych wydarzeń politycznych i społecznych w naszym kraju oraz największej od 25 lat inflacji – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jednak dla Wejherowa ten czas był wyjątkowy z uwagi na prawie 100 inwestycji, w tym te duże i strategiczne, które zostały zrealizowane lub rozpoczęte. Było to okres ponad 5 lat widocznego rozwoju naszego miasta i – o czym jestem przekonany – tak zostanie zapamiętany w historii Wejherowa.
Dziękuję wszystkim, z którym przez ostatnie ponad 5 lat współpracowałem, przede wszystkim mieszkańcom za wyrazy poparcia, zaufanie, uwagi i pomysły. Starałem się je zrealizować. Dziękuję radnym z Wolę Wejherowo i Klubu Radnych Niezależnych za bardzo dobre współdziałanie oraz wszystkim pracownikom wejherowskiego samorządu za wysiłek i pracę przez całą kadencję. Daliśmy radę dzięki współpracy. Wspólnie zmieniliśmy Wejherowo!

Remonty kolejnych ulic

Na wniosek prezydenta Wejherowa na ostatniej w tej kadencji sesji, Rada Miasta Wejherowa podjęła uchwałę o remoncie 4 dodatkowych ulic, oprócz 10 już wcześniej zaplanowanych. Zdecydowano też o przebudowie kolejnych 4 dróg, ale wymaga to jeszcze przygotowania.
Jak podkreślił prezydent Krzysztof Hildebrandt, jest to efekt rozmów prowadzonych z mieszkańcami podczas kampanii wyborczej. Jest to także realizacja programu wyborczego prezydenta w zakresie inwestycji lokalnych, w szczególności dróg osiedlowych.

 

Na wniosek prezydenta Wejherowa decyzją miejskich
radnych w 2024 roku, obok innych wcześniej zaplanowanych inwestycji w Wejherowie, remontu doczekają się ulice: Kasprowicza, Szczukowskiej, Obrońców Wybrzeża i Kusocińskiego.
Zaplanowano też w przyszłości przebudowę 4 kolejnych dróg, ale wymaga to jeszcze przygotowania: Staffa, Brzechwy, Bolduana, Obrońców Poczty Gdańskiej.

 

W minionym roku 2023 na realizację inwestycji władze miasta pozyskały dofinansowanie w wysokości ponad 26 mln zł. Wydatki inwestycyjne wzrosły o ponad 23 % w stosunku do roku 2022 i w 2023 wynosiły 75 mln zł, największą kwotę w historii miasta, mimo, że polskie samorządy nadal borykały się z problemami finansowymi.
Zadłużenie miasta utrzymuje się na bezpiecznym poziomie. Na koniec roku 2023 wskaźnik zadłużenia gminy wyniósł 35,7 %, zaś za maksymalny wskaźnik przyjmuje się 60%.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.