Puchar dla H. Kohnke

Turniej Skata Sportowego

Zwycięzcą 26. Turnieju Skata Sportowego w Wejherowie został Henryk Kohnke z Pucka, który odebrał Puchar Prezydenta Wejherowa. Drugie i trzecie miejsca wywalczyli wejherowianie: Władysław Dominik i Mieczysław Bryła.

Ogłoszenie wyników turnieju i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie wejherowskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Jerzy Szreder, prezes Klubu Skata Sportowego przy ZKP w Wejherowie poinformował, że w tegorocznej edycji turnieju, wzięło udział 15 zawodników, w tym jedna kobieta – Brygida Skrzypczak, która zajęła dziewiąte miejsce.
W imieniu prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, puchar dla najlepszego zawodnika wręczył Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie.
Puchary ufundowali także: Przemysław Kiedrowski – wójt Gminy Wejherowo oraz Lucyna Pranschke – prezes wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Kolejne miejsca wywalczyli: 4. Jerzy Rajski z gminy Wejherowo, 5. Stefan Szczypior z gm. Wejherowo, 6. Kazimierz Kreft z Wejherowa, 7. Jerzy Szreder z Wejherowa, 8. Stanisław Bresiński z Wejherowa, 9. Brygida Skrzypczak z Wejherowa, 10. Kazimierz Kandziora z gm. Wejherowo.