Kwiaty na rondzie

Ekologiczna akcja z udziałem młodzieży

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w sadzeniu krzewów i kwiatów na rondzie u zbiegu ul. Patoka i Stefczyka w Wejherowie – Węzeł Zryw. Była to wspólna akcja ekologiczna OPEC, Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” i Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

 

Nowe kompozycje kwiatowe będą zdobiły kolejne rondo w Wejherowie. Uczniowie klas ósmych z „Jedenastki” wzięli udział w akcji sadzenia roślin na rondzie u zbiegu ul. Stelczyka i Patoka na Węźle Zryw. Będzie tam można podziwiać m.in. kwitnące forsycje, ostnice, pięciorniki krzewiaste, żeleźniaki i trzcinniki. Wybór tych roślin nie jest przypadkowy, są to krzewy i kwiaty długokwitnące i miododajne.
– Cieszymy się wszyscy, że powstaje kolejne zielone miejsce w Wejherowie – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, który uczestniczył w sadzeniu roślin na rondzie. – Udział młodzieży w tej akcji świadczy o tym, że ekologia i zieleń, są dla nich ważne. Jest to najwspanialsza lekcja ekologii. Posadzone na tym rondzie rośliny są miododajne, a gatunki zostały tak dobrane, aby jak najdłużej cieszyć nasze oczy. To miejsce niedługo zmieni się w piękną, zagospodarowaną zieloną przestrzeń.
Jak informuje OPEC Spółka z o.o. w Gdyni, w ramach edukacji ekologicznej młodzież z wejherowskiej szkoły wzięła też udział w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.