Miasto wspiera remonty zabytkowych kamienic

Dotacje dla Wspólnot Mieszkaniowych

Remonty zabytkowych kamienic zapobiegają ich degradacji, poprawiają warunki życia mieszkańców i sprawiają, że Wejherowo staje się ładniejsze. W kwietniu br. w wejherowskim ratuszu podpisano kolejne umowy z zarządami wspólnot na dotacje na remont dwóch kamienic, na łączną kwotę 102 tys. zł.

 

Wsparcie w wysokości 72 tys. zł na remont elewacji frontowej otrzymała Wspólnota Mieszkaniowa z ul. 12 Marca 248. W ramach kompleksowych prac na tej nieruchomości zostanie wykonany remont elewacji od strony ul. 12 Marca. Wspólnota Mieszkaniowa planuje również wyremontować elewację od strony ul. Wałowej, wewnętrzne elewacje dziedzińca, dachu i wykusza drewnianego w obrębie dziedzińca oraz izolację ścian piwnicznych budynku.
Koszt prac wyniesie ponad 403 tys. zł, z tego kosztorys na samą elewację frontową szacowany jest na ponad 94 tys. zł. Jest to kamienica czynszowa z usługami na parterze, datowana na 1908 rok.
Dotację na remont zabytkowej kamienicy otrzymała również Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Sobieskiego 320. Zarząd wspólnoty podpisał umowę z prezydentem Wejherowa na dotację w wysokości 30 tys. zł, przeznaczoną na remont dachu.
Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 226 tys. zł, a zarząd wspólnoty zamierza wymienić część konstrukcji więźby dachowej i poszycia oraz wykonać nowe pokrycie dachu z papy wraz z wykonaniem nowych opierzeń blacharskich i przemurowaniem kominów.
Budynek, to kamienica wielorodzinna z 1885 roku, stanowiąca element historycznej pierzei ul. Sobieskiego. Remont dachu zapobiegnie degradacji budynku i jego elewacji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.