Aktywnie i bezpiecznie

Rowerowy Maj w Wejherowie

Już po raz trzeci uczniowie wejherowskich szkół podstawowych biorą udział w ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj, która odbywa się w dniach 6-29 maja. W kwietniu w szkołach przypominano o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze młodych rowerzystów. Temu tematowi poświęcona była konferencja otwarcia kampanii w Szkole Podstawowej nr 11.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i grona nauczycielskiego. Wśród 30 miast z całej Polski jest Wejherowo, w którym w rowerowej zabawie weźmie udział 7 szkół – wszystkie miejskie szkoły podstawowe nr 5, 6, 8, 9 i 11 oraz dwie szkoły społeczne. Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Wejherowie, we współpracy z Miastem Gdańsk.
– Poprzednie edycje Rowerowego Maja pokazały, że nasi uczniowie potrafią być aktywni, dojeżdżając do swoich szkół nie tylko na rowerach, ale także na hulajnogach i rolkach – ocenia akcję Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Promuje zdrowy styl życia, wspiera samodzielność dzieci, uczy zasad zdrowej rywalizacji i gry fair play. Na najbardziej aktywnych uczniów czekają atrakcyjne nagrody. Dyrektorzy wejherowskich szkół twierdzą, że coraz więcej uczniów dojeżdża do szkoły rowerem, a szkoły są przygotowane pod kątem infrastruktury. Przy każdej placówce znajdują się zadaszone wiaty rowerowe. Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest właściwe przygotowanie oraz wspieranie młodych rowerzystów Wioleta Podolska, dyrektor SP nr 11 w Wejherowie uważa, że jedną z najważniejszych kwestii w tej akcji jest bezpieczeństwo, dlatego w dniu inauguracji kampanii przygotowano dla uczniów „Jedenastki” pokazy i konkursy, które miały przypomnieć zasady uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kwietniowa inaugauracja akcji Rowerowy Maj w Szkole Podstawowej nr 11.
Kwietniowa inauguracja akcji Rowerowy Maj w Szkole Podstawowej nr 11.

– Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej akcji – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły.

 

 

Najaktywniejsze szkoły, otrzymają nagrodę rzeczową. Nagrodzona zostanie również najaktywniejsza klasa w każdej szkole, w formie wycieczki dla całej klasy.Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – dzieci ze stuprocentową liczbą przejazdów otrzymają nagrodę rzeczową i wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, którą jest rower.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.