Pielgrzymi z południa przybędą do Wejherowa

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego

W najbliższy weekend w dniach 10-12 maja w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie będziemy świętować Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego, rozpoczynający cykl tego typu wydarzeń religijnych na Kalwarii Wejherowskiej. Kolejny Odpust Trójcy Świętej odbędzie się w dniach 25-26 maja w Wejherowie – Duchowej Stolicy Kaszub. Ojcowie Franciszkanie zapraszają.

 

Na uroczystości odpustowe w najbliższych dniach przybęda m.in. pielgrzymi z południowych Kaszub, m.in. po raz 350. jubileuszowa Pielgrzymka Kościerska. Powitamy też jeszcze starszą tradycyjną pielgrzymkę z Oliwy. Na Odpust Wnibowstąpienia Pańskiego przybywają też wierni z Gdyni, Szemuda, Żukowa, Przedkowa, Sierakowic, Lini, Luzina, Strzepcza i wielu innych miejscowości.
Podczas tego odpustu odbędą się także uroczystości z okazji 25-lecia Koronacji Cudownegio Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej.
Na kolejny Odpust Trójcy Świętej w dniach 25-26 maja br. Wejherowo odwiedzą głównie pielgrzymi z północnych Kaszub – z Pucka, Władysławowa, z Helu i innych miejscowości nadmorskich.
Poniżej program Odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego w wejherowskim Sanktuarium.
Uroczystościom religijnym towarzyszyć będzie sobotni Jarmark na dziedzińcu kościoła klasztornego św. Anny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.