Zwiedzanie, udział w lekcjach i nowe kontakty

Uczniowie SP nr 9 w Rumunii

Szkoła Podstawowa nr 9 w ramach projektu Erasmus+ pod tytułem „Let’s Capture the Digital World Together” nawiązała partnerskie relacje ze szkołami w Rumunii i Turcji. Zaowocowało to ciekawym spotkaniem z rumuńskimi rówieśnikami.

 

W dniach 15-19 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie projektowe, które miało miejsce w Rumunii. Wejherowska szkoła była reprezentowana przez nauczycielki Annę Korzonek i Martę Zdunkowską oraz ośmioro uczniów z klasy 7d (na zdjęciach obok).
Podczas tego tygodnia pełnego wrażeń uczestnicy mieli okazję poznać fascynującą historię i kulturę Rumunii, zwiedzając jej charakterystyczne miejsca, takie jak zamek w Hunedoarze czy ogrody „I Giardini di Zoe”.
Ponadto brali udział w inspirujących lekcjach z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, lekcjach na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz programowania.
Mobilność nie tylko poszerzyła horyzonty edukacyjne uczestników, ale również umożliwiła im nawiązanie nowych przyjaźni i kształtowanie więzi międzykulturowych. Projekt „Let’s Capture the Digital World Together” nie tylko ułatwił uczestnikom zrozumienie cyfrowego świata, ale także umocnił współpracę i zaangażowanie w globalną społeczność edukacyjną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.