Wejher/Dragon Judo CUP w hali ZSP 4

Historyczny, bo pierwszy Turniej Judo w Wejherowie

W sobotę 27 kwietnia w hali sportowej PZS nr 4, czyli „Samochodówki” w Wejherowie odbył się Pierwszy Wejherowski Turniej Judo – Wejher/Dragon Judo CUP. Celem turnieju jest wyłonienie przyszłych nadziei olimpijskich w judo i propagowanie tego sportu w naszym mieście.

 

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Team Dragon Wejherowo, który zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w judo.
Na zawody do Wejherowa przyjechały 24 kluby z Polski i Litwy które wystawiły 235 zawodników biorących udział w rywalizacji na wejherowskich matach, a w hali ZSP nr 4 w Wejherowie przez cały dzień trwania zawodów przewinęło się ponad tysiąc osób, które wypowiadały się bardzo pochlebnie, oraz podziwiały obiekt, poziom organizacyjny i sportowy zawodów. Turniej był transmitowany na żywo w internecie (you tube) i każdy mógł zobaczyć, jak wyglądają zawody judo w Wejherowie.
Zawody te dały szansę startu wielu zawodnikom wejherowskiego klubu judo UKS Team Dragon, który po pierwszej grupie zajmował w klasyfikacji drużynowej trzecią pozycję, jednak na koniec zawodów zajął bardzo dobre 7 miejsce z dorobkiem 3 pierwszych miejsc, 4 drugich i 12 trzecich miejsc.

Złote medale zdobyli:
Henryk Toruńczak, Marek Skwarło oraz Nazar Akymushkyn.
Srebrne medale:
Nataniel Dawidowicz-Lenarczyk, Anastazja Dawidowicz-Lenarczyk, Zahar Akymushkyn i Julia Mielke
Brązowe medale:
Jan Olszewski, Alan Nowak, Leon Kołacki , Błażej Dembiński, Tytus Abako, Piotr Skrzypiec, Tymon Gazarkiewicz, Zuzanna Rompska, Mykyta Saksahanskyi, Aleksandra Sikorska i Alan Szymerowski.
Gratulujemy medalistom i życzymy dalszych sukcesów. Dzieci, które chciałyby rozpocząć przygodę z judo mogą trenować w Wejherowie – więcej na:
www.judodragon.pl

Turniej odbywał się pod patronatem medialnym m.in. „Pulsu Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.