Nowa ścieżka rowerowa

Z Osetnika do Sasina w gminie Choczewo

Powiat wybudował ciąg pieszo-rowerowy o długości około 2,6 km na drodze powiatowej Osetnik – Sasino. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu środków rządowych w wysokości 4 mln zł.

 

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, a także licznych turystów, droga powiatowa na odcinku Osetnik – Sasino została przebudowana. Poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo kierowców, ale także pieszych i rowerzystów.
– Bardzo się cieszę, że w gminie Choczewo powstała prawie 3-kilometrowa ścieżka rowerowa, która prowadzi z miejscowości Sasino do Stilo. W sezonie letnim bardzo dużo ludzi korzysta z dostępnych atrakcji turystycznych, bo na terenie gminy znajdują czyste i piękne plaże oraz jedna z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu Latarnia Morska Stilo – podkreśla starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Koszt zadania to blisko 8 mln zł, z czego 4 mln stanowiło dofinansowanie ze środków rządowych. 2,3 mln zł dołożył Powiat Wejherowski i 1,5 mln zł – Gmina Choczewo.
– Oprócz nowej ścieżki pieszo-rowerowej na całym odcinku została odnowiona nawierzchnia, wyniesiono skrzyżowania i doświetlono przejścia, wybudowano kładkę dla pieszych i rowerzystów, a także pętlę autobusową przy ulicy Cisowej – mówi wicestarosta Jacek Thiel.
Inwestycja, jak zaznacza wicestarosta była trudna, ponieważ prowadzona była w otulinie lasu i przy Rezerwacie Przyrody „Choczewskie Cisy”. Zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa chronionych i niechronionych użytkowników ruchu, ale także do rozwoju turystyki w gminie Choczewo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.