Najlepsi matematycy

Podczas Dnia Otwartego I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie ogłoszono wyniki X Powiatowej Olimpiady Matematyczno-Fizycznej dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. W olimpiadzie wzięło udział 127  uczniów, a do finału zakwalifikowało się 35 osób.

Konkurs, zorganizowany przez I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu wejherowskiego. Rywalizowali oni w czterech kategoriach wiekowych: klasy I,  II i III szkół ponadgimnazjalnych oraz klasy III szkół gimnazjalnych.
Nagrodzono 15 uczniów , którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej. Nagrody (m.in. kalkulator CASIO, odtwarzacz MP4, urządzenie wielofunkcyjne HP, aparat fotograficzny CANON oraz książki popularno-naukowe) ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie.  Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Piotr Walkusz – I LO w Wejherowie, Paweł Patelczyk – I LO w Wejherowie, Karol Kościelniak – ZSP nr 2 w Wejherowie, Radosław Piekut – Ekologioczne Gimnazjum Społeczne w Rumi, Janusz Cezary – I LO w Wejherowie
Drugie miejsca zajęli:  Piotr Warzocha – Salezjańskie LO w Rumi, Grażyna Kolp – LO nr 1 w Rumi, Marek Schwann- I LO w Wejherowie, Michał Gronau -Salezjańskie Gimnazjum  w Rumi
Na trzeciej pozycji uplasowali się w swoich kategoriach: Janusz Cezary – I LO w Wejherowie, Angelika Lis – I LO w Wejherowie, Patryk Przybylski – I LO w Rumi, Michał Tomkowicz – Ekologiczne Gimnazjum w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.