Niebieska parada

Dzień Świadomości Autyzmu

Niebieska parada przeszła ulicami Wejherowa 12 kwietnia br. a jej uczestnicy manifestowali solidarność z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Wydarzenie odbyło się w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego właśnie w kwietniu.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

W wejherowskich obchodach wzięli udział mieszkańcy miasta i powiatu wejherowskiego, w tym nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych i średnich. Parada zakończyła się na pl. Jakuba Wejhera, gdzie odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Autyzm czyli…”. Nagrody zdobyły dzieci z przedszkoli i szkół powiatu wejherowskiego.
Uczniowie szkoły w Bożepolu odśpiewali piosenkę przygotowaną specjalnie na ten dzień. Odbył się pokaz sztuki walki w wykonaniu Karate Klub Wejherowo. W loterii fantowej można było wygrać nagrody. Każdy mógł zagrać w popularną grę „Jenga” przy stanowisku edukacyjno-animacyjnym oraz zakręcić Kołem Fortuny. Otwarty był również punkt z przekąskami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem.
Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem świętowało niedawno 10-lecie swojej działalności. Jak podkreśla prezes stowarzyszenia Arkadiusz Raguza, niezwykle ważna jest współpraca z samorządami, instytucjami, sponsorami i wszystkimi ludźmi, którzy okazują wsparcie, tak abyśmy mogli wspólnie działać na rzecz osób ze spektrum autyzmu.
W wydarzeniu uczestniczyli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, a także starosta wejherowski Gabriela Lisius i wicestarosta Jacek Thiel.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.