Śpiewali o morzu

Konkurs Pieśni Marynistycznej w WCK

W Wejherowskim Centrum Kultury odbyła się druga edycja Konkursu Pieśni Marynistycznej pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom. Zdobywcy nagrody głównej wystąpią podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu.

 

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych z Wejherowa i okolic. Zadaniem uczestników było wykonanie pieśni marynistycznej w języku polskim lub kaszubskim. Konkurs prowadziła Aleksandra Janus – dyrygent i chórmistrz, oraz pomysłodawczyni tego wydarzenia. W jury zasiedli: wicedyrektor WCK Waldemar Czaja, dyrektor SP 9 Olga Tomaszewska oraz Jacek Hoduń muzyk i kompozytor.
– Konkurs zrodził się jako wydarzenie towarzyszące Ogólnopolskiemu Festiwalowi Pieśni o Morzu, który odbędzie się 19 kwietnia br. – wyjaśnia dyrektor WCK Jolanta Rożyńska.
– Wszystkim laureatom gratuluję zdobytych nagród, a wszystkim uczestnikom samego udziału w konkursie. Konkurs jest związany z tematyką morską, tak jak i sam budynek Filharmonii Kaszubskiej, który swoim kształtem przypomina statek – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli: Agata Glac – SP 9 Wejherowo, Michalina Kielińska – SP 1 Bolszewo, Kuba Rabczenko – ZSP Kostkowo oraz Zespół wokalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kostkowie.
Lista laureatów znajduje się na stronach: wck.org.pl oraz wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.