Koalicja PO z PiS / Konfederacją w Wejherowie!

Kto będzie zastępcą prezydenta, gdyby wygrał M. Bulczak?

Wojciech Wasiakowski udzielił poparcia Marcinowi Bulczakowi przed II turą wyborów na prezydenta Wejherowa i w praktyce zawiązali koalicję PO z PiS/Konfederacją. Marcin Bulczak jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej na prezydenta w II turze. Wojciech Wasiakowski w I turze wyborów był kandydatem na prezydenta popieranym przez PiS, a także był (lub jeszcze jest) członkiem Konfederacji, a nawet kandydatem tej partii do Sejmu. W. Wasiakowski nie przeszedł do II tury. Gdyby Marcin Bulczak wygrał wybory, to zapewne zatrudni Wojciecha Wasiakowskiego jako wiceprezydenta za to poparcie.

 

Niezależnie od zaprzeczeń czy innych deklaracji Marcin Bulczak musi dać stanowisko Wojciechowi Wasiakowskiemu, gdyż potrzebne mu są jego głosy. Nic za darmo. Prezydent w Wejherowie ma dwóch zastępców. Jednocześnie Marcin Bulczak poinformował, że jego drugim zastępcą będzie Justyna Kisielewska, która kandydowała do Rady Miasta z listy PO.

Czy tego chcą mieszkańcy?

Spotkanie M. Bulczaka i W. Wasiakowskiego miało miejsce dniu 9 kwietnia w Parku Miejskim i odbiło się bardzo szerokich echem oraz wywołało mnóstwo komentarzy. Koalicja PO z PiS/Konfederacją jest bardzo dziwaczna. Czy tego chcą mieszkańcy, którzy głosowali na Marcina Bulczaka? M. Bulczak bardzo mocno krytykował PiS i Konfederację.
Pod tym hasłem szedł do wyborów. A teraz sam zawiązuje z ludźmi z PiS i Konfederacji koalicję. Jak to się ma jego walki z tymi partiami?

Przecież PO, Donald Tusk i Rafał Trzaskowski tyle mówią o tym jakim złem jest PiS i Konfederacja. Donald Tusk w każdej rozmowie stanowczo nie zgadza się na jakąkolwiek formę aliansów strategicznych i lokalnych układów KO-PO z PiS. Jak widać, jeśli chodzi o władze w Wejherowie to już złem nie jest i koalicja jest możliwa. Czy wyborcy PO chcą, aby ludzie z PiS i Konfederacji współrządzili w mieście po wyborach?

A co wyborcy PiS i Konfederacji na koalicję z Platformą Obywatelską? Czy chcą, aby Marcin Bulczak z PO został prezydentem Wejherowa dzięki ich głosom? Oczywiście PiS chce, aby wszędzie uniemożliwić dojście PO do władzy za wszelką cenę. Ponadto na spotkaniu w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że wyborcy PiS nie mogą głosować na kandydatów KO-PO.

Wyborcy ocenią, czy czują się zdradzeni i oszukani przez Marcina Bulczaka i Wojciecha Wasiakowskiego przez zawarcie takiej koalicji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.