Będą razem budować drogi

Porozumienie samorządów

Powiat Wejherowski podpisał porozumienie z gminą Gniewino na wspólną realizację siedmiu inwestycji drogowych. Dzięki umowie wyremontowana zostanie m.in. droga powiatowa na odcinku Nadole – Czymanowo – Rybno oraz wybudowane zostaną nowe chodniki.

 

W ramach bardzo dobrej współpracy Powiatu Wejherowskiego i gminy Gniewino w latach 2024-2029 realizowane będą kolejne zadania drogowe na drogach powiatowych.
– Wyznaczyliśmy sobie priorytetowe inwestycje związane przede wszystkim z poprawą bezpieczeństwa pieszych, czyli budowa chodników w miejscowościach Mierzyno, Mierzynko, Perlino, Bychowo, Tadzino i Kostkowo. Ponadto zamierzamy przebudować bardzo długi odcinek drogi od Opalina przez Czymanowo do Nadola. Droga ta wymaga już remontu i będzie to najkosztowniejsza inwestycja. Wszystkie te zadania chcemy zrealizować przy użyciu środków zewnętrznych, o które będziemy się ubiegać – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Powiat Wejherowski ma już zagwarantowane środki rządowe w wysokości 70 mln zł na inwestycje powiatowe w związku z budową elektrowni jądrowej. I jak zaznacza starosta, głównie z tych środków będą realizowane zadania drogowe w gminach lokalizacyjnych, czyli głównie w gminie Choczewo, Łęczyce i Gniewino.
– Inwestycje drogowe są kosztowne, a zależy nam, aby mieszkańcy mogli korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych dróg, dlatego tak ważna jest współpraca samorządu powiatowego z gminami – zaznacza wicestarosta Jacek Thiel.
Powiat Wejherowski i gmina Gniewino podzielą się po połowie wkładem własnym. Inwestycje przyczynią się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg oraz zwiększenia płynności ruchu drogowego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.