Bezpiecznie jednośladem

Od początku kwietnia trwa kolejna edycja ogólnopolskiej policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

Akcja skierowana jest do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.
Każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kontrole drogowe, które realizowano w różnych miejscach naszego powiatu wykazały poważne naruszenia przepisów, które popełnili użytkownicy jednośladów, np. kierowanie pod wpływem alkoholu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji. Pamiętajmy, aby nigdy nie korzystać z jednośladu, kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu. W takim przypadku nie tylko grozi nam wysoki mandat (np. 2500 zł), ale także możemy wziąć udział w zdarzeniu drogowym.
Niezależnie od tego, jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze. Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa dodatkowo podniosą nasze bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.