Co kandydaci Bulczak i Budnik chcieli przekazać mieszkańcom?

Zdjęcie powyżej (po lewej) przedstawia Marcina Bulczaka – kandydata na prezydenta i radnego Wejherowa oraz Marka Budnika – kandydata do Rady Powiatu, obaj z Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej, pod transparentem z wulgarnym napisem „Wypier…”. Zdjęcie to tzw. selfie, które wykonał sam Marcin Bulczak, co wyraźnie widać.

Zdjęcie otrzymaliśmy od oburzonego Czytelnika wraz z całym postem i informacją, że pochodzi z konta Facebook Marcina Bulczaka. Na zdjęciu są jeszcze dwie osoby, które nie są kandydatami i ich twarze zostały zasłonięte. Na dole tzw. zrzutu ekranu widać oznaczenie właściciela konta Fb „Marcin Bulczak”, treść posta „Bardzo dobre nastroje” i różne obrazki.
Post z takim zdjęciem miał zostać zamieszczony przez Marcina Bulczaka w dniu 15 października 2023 r., czyli w dniu wyborów parlamentarnych i został potem usunięty.

Komentarz Marcina Bulczaka

Oczywiście o komentarz zapytaliśmy – i to kilkukrotnie – autora zdjęcia, czyli Marcina Bulczaka. Marcin Bulczak na temat zdjęcia odpowiedział, że cyt. „to fejk, manipulacja i przerobione zdjęcie”, „napisy i symbole zostały umyślnie przerobione”.
W takim razie jak wygląda pierwotne, oryginalne zdjęcie, które przecież wykonał nie kto inny jak Marcin Bulczak? Poprosiliśmy go zatem cyt. „proszę o przesłanie pierwotnego zdjęcia, które Pan sam wykonał, przed przerobieniem, manipulacją, o której Pan napisał. Proszę o umożliwienie Czytelnikom Pulsu i Wyborcom poznania prawdy oraz oryginalnych materiałów na Pana temat.” oraz „Wówczas sprawa będzie wyjaśniona, a przerobione zdjęcie będzie można uznać za hejt”.
Nigdy takiego oryginalnego zdjęcia przed (rzekomym) przerobieniem nie otrzymaliśmy od Marcina Bulczaka ani innych rzeczowych wyjaśnień. Nie daliśmy się też zastraszyć zapowiadanymi „krokami prawnymi”.
Całą sprawę pozostawiamy do oceny przez Czytelników.

Ważne pytania

Jeśli ktoś chce pełnić funkcje publiczne, to wszelkie zachowania i publikacje kandydatów na prezydenta miasta czy radnych, również te z niedalekiej przecież przeszłości, mają wpływ na ocenę przez wyborców postawy moralnej, poglądów i wartości, które kandydaci reprezentują.
Patrząc na zdjęcie obu kandydatów z wulgarnym transparentem zasadne są następujące pytania: Co M. Bulczak i M. Budnik chcieli przekazać mieszkańcom w ten sposób? Jak to się ma do deklarowanego przez obu kandydatów szacunku dla innych osób i ich poglądów? Czy takie zachowanie i obnoszenie z wulgarny napisem jest rażącym naruszeniem zasad kulturalnego zachowania? Czy osoby, które chcą być radnymi, prezydentem miasta powinny zachowywać się w ten sposób? Czy dorosły do tych funkcji i można je im powierzyć? Jak będą się zachowywały, jeśli będą pełniły funkcje publiczne?
Na te pytania opowiedzą wkrótce wyborcy podczas głosowania w dniu 7 kwietnia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.