Wkrótce remont dziesięciu lokalnych ulic

Zgodnie z zapowiedziami

Tak jak wcześniej zapowiadały władze Wejherowa, miasto kładzie większy nacisk na inwestycje lokalne – modernizacje i remonty ulic osiedlowych oraz dzielnicowych we wszystkich częściach Wejherowa. Pierwszych 10 już w tym roku. Prezydent Wejherowa ogłosił przetarg na wybór wykonawcy robót drogowych.

 

W ramach przetargu nową nawierzchnię jezdni i chodników zyskają: skrzyżowanie Derdowskiego – Narutowicza – Słoneczna, ul. Derdowskiego, ul. Kociewska, trzecia nitka wzdłuż ul. Gdańskiej za ekranem dźwiękochłonnym, ul. Bema, ul. Gniewowska, I etap ul. Roszczynialskiego (od ul. Odrębnej do ul. Myśliwskiej), ul. Łegowskiego (wykonany zostanie także nowy łącznik do Węzła Działki, jako zadanie wieloletnie), ul. Krofeya do Placu Rekreacyjno-Sportowego im. Ryszarda Jakubka.
Na powyższe zadanie władze miasta pozyskały środki zewnętrzne. Natomiast remont ul. Kochanowskiego wykona wejherowski Zakład Usług Komunalnych. Wniosek w sprawie remontu wyżej wymienionych ulic – po uzgodnieniu zamierzeń z prezydentem – został złożony przez radnych Wolę Wejherowo i przyjęty przez Radę Miasta.

 

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa:

– W kończącej się kadencji skupiliśmy się na realizacji wielkich, strategicznych i kosztownych inwestycji, które znacząco zmieniają Wejherowo i rozwiązują problemy na przyszłość. Należało podjąć to ambitne wyzwanie również dlatego, że były dostępne dotacje zewnętrzne, które skutecznie pozyskaliśmy. Nie mogliśmy zmarnować tej szansy na środki dla Wejherowa. W roku 2024 i kolejnych latach będziemy je dokańczali. W kolejnej kadencji chcemy bardziej zwrócić się ku zadaniom mniejszym, lokalnym, inwestycjom dzielnicowym i osiedlowym. Jest to już bardzo widoczne w budżecie na 2024 rok.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.