Olimpijczycy z powiatu uhonorowani

Hala sportowa w PZS nr 4 otrzymała imię

Hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie zyskała zaszczytne imię Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego. To wyraz uznania dla najwybitniejszym sportowców z naszego powiatu, którzy dostąpili zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

 

Dzięki staraniom nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz wsparciu starosty wejherowskiego, hala widowiskowo-sportowa przy PZS nr 4 w Wejherowie otrzymała imię Olimpijczyków Powiatu Wejherowskiego. Wybór takiego imienia to nie tylko uhonorowanie sportowców, ale także okazja do promowania sportu, zdrowego stylu życia oraz idei olimpijskich.
– Imieniem tym utrwalamy sportowców, olimpijczyków zasłużonych dla Ziemi Wejherowskiej: Henryka Dampca, Henryka Szczepańskiego, Ryszarda Kunze, Huberta Skrzypczaka, Martynę Dąbkowską, Martę Jeschke i Marcina Chabowskiego. Niech to imię będzie dla was Droga Młodzieży inspiracją do rozwijania zainteresowań sportowych, wytężonej pracy, a także zachętą do startu na najważniejszej imprezie sportowej na świecie – powiedziała starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie jest jedną z większych placówek oświatowych w powiecie wejherowskim. Obecnie kształci się w niej ponad 1100 uczniów. Od wielu lat uczniowie tej placówki odnoszą znaczące sukcesy sportowe.
– Samorząd Powiatu Wejherowskiego od lat konsekwentnie wspiera sport na różnych płaszczyznach. Każdego roku przeznaczamy znaczne środki na promocję imprez sportowych oraz projekty, które przyczyniają się do upowszechniania i promowania kultury fizycznej na terenie powiatu. Dofinansowujemy kluby i stowarzyszenia zaangażowane w sportowe wychowanie młodego pokolenia oraz nagradzamy zdolnych sportowców i trenerów – podkreśla wicestarosta Jacek Thiel.
Jak zaznaczył dyrektor szkoły Cezary Lewandowski, nadanie imienia hali sportowej zbiegło się z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2024, Rokiem Polskich Olimpijczyków.
– Dzisiaj rzucamy Wam Droga Młodzieży wyzwanie. Galeria olimpijczyków prezentowana w tej hali, jak i na zewnątrz nie jest zamknięta, wręcz przeciwnie, jest otwarta i czeka na wasze olimpijskie wyniki, sukcesy i medale – dodała starosta Gabriela Lisius. – Wierzę, że za parę lat będziemy mieli kolejnego olimpijczyka z powiatu wejherowskiego, może właśnie ucznia z tej szkoły.

 

Szczególną troską władz powiatowych jest promocja sportu. Bazą dla powiatowej aktywności sportowej i kultury fizycznej jest nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna.
W minionym 25-leciu przy wszystkich prowadzonych przez Powiat Wejherowski jednostkach oświatowych powstały kompleksy boisk i sale sportowe. Największą inwestycją w tym względzie jest wybudowana w latach 2017-2018 pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa przy PZS nr 4 w Wejherowie.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.