Nowe rondo w Koleczkowie

Powiat Wejherowski oficjalnie oddał do użytku nowo wybudowany odcinek ulicy Chylońskiej wraz z rondem. To ważna inwestycja drogowa, która realizowana była na terenie gminy Szemud. Jej celem była poprawa płynności ruchu oraz zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

Zadanie jest odpowiedzią na potrzeby kierowców przemieszczających się przez Koleczkowo oraz w związku z oddaną niedawno Trasą Kaszubską. Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy Samorządu Powiatu Wejherowskiego z gminą Szemud oraz Urzędem Marszałkowskim, a także dzięki środkom rządowym.
– Od kilku lat zabiegaliśmy o dofinansowanie do tej inwestycji. Udało się i bardzo się z tego cieszymy. Koszt całego zadania wyniósł ponad 15,5 mln zł. W ramach projektu powstało rondo, zmodernizowany został stary przebieg ulicy Chylońskiej oraz powstał nowy przebieg tej ulicy, co spowodowało zmiany w organizacji ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Nowe rondo znajduje się na skrzyżowaniu nowo powstałego odcinka drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 218 oraz drogą gminną. Ze względu na szeroki zakres prac oraz związane z tym koszty zadanie zostało podzielone na dwa etapy.
– W ramach zadania powstały także chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz oświetlenie drogowe wraz z punktowym doświetleniem przejść. Ponadto przebudowane zostały wszystkie sieci teletechniczne oraz zjazdy, wybudowano zatoki autobusowe i pobocze, a także zamontowano balustrady. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Koleczkowa oraz okolic mogą teraz cieszyć się nową infrastrukturą drogową, która znacząco wpłynie na poprawę warunków jazdy – wyjaśnia Wicestarosta Jacek Thiel.
Na realizację inwestycji powiat otrzymał 5,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontu Dróg oraz 1,7 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Wejherowskiego oraz budżetu gminy Szemud.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.