Powiat wsparł kluby sportowe

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Wicestarosta Jacek Thiel podpisali umowy promocyjne z dziesięcioma klubami sportowymi działającymi na terenie powiatu wejherowskiego. Łącznie na ten cel Zarząd Powiatu przekazał 200 tys. zł.

 

Powiat Wejherowski po raz kolejny wsparł kluby sportowe, które osiągają wysokie wyniki na zawodach ligowych i pucharowych. W wejherowskim starostwie odbyło się podpisanie i wręczenie umów promocyjnych przedstawicielom lokalnych klubów sportowych.
– Dzięki przekazanym środkom kluby i stowarzyszenia mogą realizować założone cele, rozwijać się oraz działać na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej promując Powiat Wejherowski – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazły się: „Tytani” Wejherowo, Wejherowski Klub Sportowy „Gryf”, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z Luzina, Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”, Stowarzyszenie Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”, Rumski Klub Sportowy, Stolem Gniewino oraz Akademia Piłki Siatkowej Rumia.
– Od wielu lat systematycznie wspieramy działania sportowe na wielu płaszczyznach. Chcemy stwarzać możliwości do uprawiania sportu, do oglądania atrakcyjnych wydarzeń sportowych oraz zapewnić optymalne warunki do szkolenia najmłodszych pasjonatów sportu. Dlatego przeznaczamy stypendia dla trenerów i sportowców, dofinansowujemy zajęcia sportowe i turnieje oraz wspieramy działalność klubów sportowych. Wszystko po to, aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych – podkreśla Wicestarosta Jacek Thiel
Warto dodać, że Powiat Wejherowski sukcesywnie zwiększa dotacje na wsparcie klubów sportowych, stowarzyszeń, zawodników i organizacji pozarządowych, które działają na terenie Ziemi Wejherwoskiej i zajmują się rozpowszechnianiem kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.