Misternicy Kaszubscy zapraszają

Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia mają w Wejherowie szczególną oprawę

Przed nami Wielki Tydzień. Ojcowie Franciszkanie z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie oraz Misternicy Kaszubscy zapraszają na uroczyste Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Jak co roku odbędzie się kilka inscenizacji, połączonych z nabożeństwami wielkopostnymi.

 

Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

W najbliższą niedzielę 24 marca, czyli w Niedzielę Palmową odbędzie się misterium: Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy Kaszubskiej.
Początek zaplanowano o godzinie 11.00 przy Bramie Oliwskiej w Wejherowie (rondo na skrzyżowaniu ul. 12 Marca i Sikorskiego).
Na zakończenie w kościele klasztornym św. Anny zostanie odprawiona Msza Święta.
Tego samego dnia, w niedzielę 24 marca o 15.00, zgodnie z tradycją na Kalwarii Wejherowskie odbędzie się uroczyste Misterium Męki Pańskiej. Początek jak zawsze przy Pałacu Piłata, a zakończenie przy Grobie Pańskim na Kalwarii. W nabożeństwie oraz artystycznej rekonstrukcji Drogi Krzyżowej mogą wziąć udział wszyscy, którzy w Wielki Piątek pracują i nie mają możliwości uczestniczenia w takim Misterium.
* * *
W Wielki Czwartek 28 marca o godzinie 15.30 odbędzie się Misterium Pojmania. Rozpocznie się ono o godz. 15.30 w kościele pw. Św. Anny, a zakończy przy kaplicy Dom Kajfasza (Keller Plac).
* * *
W Wielki Piątek 29 marca o godzinie 10:00 odbędzie się główna uroczystość Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Wejherowskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.