Codzienne, trudne wyzwania

10-lecie Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem

W auli Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie uroczyście obchodzono 10-lecie działalności Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. Organizacja ma 18 podopiecznych i zrzesza 21 członków.

 

Głównym celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat autyzmu, tak aby osoby ze spektrum były coraz lepiej rozumiane i postrzegane w społeczeństwie, aby ich życie było po prostu dobre i godne.
Podczas jubileuszowego spotkania członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali zdjęcia ukazujące codzienną pracę, zajęcia, rehabilitację, spotkania oraz wspólne wycieczki.
O powstawaniu Stowarzyszenia przypomniała dyrektor PZKS Małgorzata Woźniak, a prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Raguza podziękował samorządom oraz instytucjom za wsparcie i współpracę.
Arkadiusz Raguza otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa, a Stowarzyszenie zostało uhonorowane przez prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta Statuetką Jakuba Wejhera. Wręczył ją Arkadiuszowi Raguzie zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.
Podziękowania za zaangażowanie i pomoc osobom ze spektrum autyzmu przekazał członkom organizacji również wicestarosta wejherowki Jacek Thiel.
– Jubileusz jest zwieńczeniem naszej 10-letniej działalności, której celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych, szczególnie osób ze spektrum autyzmu. Cieszymy się, że możemy funkcjonować i rozwijać się, co zawdzięczamy współpracy z samorządami, instytucjami, sponsorami i ludźmi, którzy okazują nam wsparcie i zrozumienie – powiedział Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem.
Jubileusz uświetnił koncert kwintetu akordeonistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod kierunkiem Ryszarda Borysionka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.