KRZYSZTOF HILDEBRANDT KANDYDUJE NA PREZYDENTA

Ruch Społeczny Wolę Wejherowo efektownie rozpoczął kampanię wyborczą

Ruch Społeczny Wolę Wejherowo zaprezentował 29. kandydatów do Rady Miasta, a więc pełną listę wyborczą. To zarówno doświadczeni samorządowy pełniący już obowiązki radnych, jaki i wiele nowych osób. Mieszkańcy w różnym wieku, przedstawicie różnych zawodów i grup społecznych, z różnorodnymi dokonaniami, doświadczeniami i drogą życiową, a przede wszystkim z ciekawymi pomysłami, pasją i zaangażowaniem. To autentyczna i szeroka, apolityczna reprezentacja wejherowian.

 

Prezydenta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zapowiedział, że będzie po raz ostatni ubiegał się o ten zaszczytny urząd oraz przedstawił szeroko i przekonywająco powody swojej decyzji:

Inauguracja kampanii wyborczej Krzysztofa Hildebrandta i Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo zgromadziła licznie przybyłych, ponad 200. mieszkańców Wejherowa, aktywistów miejskich, przedstawicieli różnych organizacji i środowisk, działaczy osiedlowych.
Inauguracja kampanii wyborczej Krzysztofa Hildebrandta i Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo zgromadziła licznie przybyłych, ponad 200. mieszkańców Wejherowa, aktywistów miejskich, przedstawicieli różnych organizacji i środowisk, działaczy osiedlowych.

– Najbliższe wybory samorządowe są dla mnie wyjątkowe. Postanowiłem po raz ostatni kandydować na prezydenta naszego miasta. Jeszcze raz poddam się Waszej ocenie, jako człowiek, który od 1998 roku niezmiennie i z pełnym zaangażowaniem realizuje bardzo ważny projekt pod nazwą „Wejherowo”. To normalne, że szybko przyzwyczajamy się do lepszego i zapominamy, jak 10 czy 25 lat temu wyglądało Wejherowo, jakie zmiany zaszły w naszym mieście. Dziś wszyscy korzystamy z tego co zostało wykonane w minionych latach i chyba nikt nie wyobraża sobie innego Wejherowa. Przywołuję to, ponieważ te przedsięwzięcia są dowodem skuteczności, z jaką zmieniamy miasto. Dziękuję za to, że doceniacie moją pracę, dając mi poparcie w wyborach. Dziękuję za każdą pomoc, dobre słowo, ale i krytyczne uwagi.
Zapytacie z pewnością: dlaczego po raz kolejny kandyduję?
Teraz chcę postawić kropkę nad „i” w projekcie „Wejherowo”, który od lat realizuję jako prezydent miasta. Mam energię, zdrowie i determinację, aby to zadanie dokończyć. Za pięć lat chciałbym przekazać mojemu następcy klucze do miasta zmodernizowanego w sposób spójny i według jednej koncepcji. Jeszcze jest do dokończenia kilka przedsięwzięć drogowych, dużych inwestycji strategicznych, jak Węzeł Zryw. Jednak nadszedł właśnie czas, aby w coraz większym zakresie realizować zadania mniejsze, bardziej lokalne, przede wszystkim drogi w dzielnicach i na osiedlach. Zamierzam zwiększyć nacisk na powstawanie miejsc pracy w Wejherowie, jak też wzbogacać ofertę kulturalną i sportową spędzania wolnego czasu. Ostatnią kadencję chcę poświęcić przede wszystkim takim właśnie przedsięwzięciom. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z Wami wiem, jak to zrobić.
Szanowni Mieszkańcy!
Nie muszę się Wam przedstawiać. Wiecie, jakim jestem prezydentem. Codziennie od lat, na konkretnych przykładach, możecie sprawdzić czy moje słowa i zapowiedzi są wiarygodne. Wasze zaufanie i powierzenie mi funkcji prezydenta w latach 2024-2029 zaowocuje kolejnymi pozytywnymi zmianami w naszym mieście tak, aby było jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjazne dla mieszkańców.
Czuję się odpowiedzialny za Wejherowo i chcę bezpiecznie przeprowadzić wejherowski samorząd przez trudne niepewne i burzliwe czasy. Przez 25 lat zawsze wychodziliśmy obronną ręką z różnych trudności i kryzysów. Damy radę i tym razem. Wspólnie zmieniajmy Wejherowo. Zapraszam na wybory w dniu 7 kwietnia 2024 roku!

 

 

Kandydaci do Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wolę Wejherowo Krzysztofa Hildebrandta”

OKRĘG NR 1 – Północno-zachodnia część Wejherowa, w szczególności: Dzielnica Przemysłowa, os. Chopina, Wzgórze Ojca Grzegorza, łącznie z ulicami: Kochanowskiego, Obrońców Wybrzeża i Staromłyńską.
1. Krzysztof Hildebrandt
2. Danuta Czernewska
3. Rafał Szlas
4. Paweł Formela
5. Dorota Chodubska
6. Teresa Malinowska
7. Bartłomiej Frey

OKRĘG NR 2 – Północno-wschodnia część Wejherowa, w szczególności: os. Kaszubskie, Śmiechowo-Północ, os. Dzięcielskiego, os. Fenikowskiego, ul. Gdańska do torów kolejowych.
1. Wioleta Podolska
2. Jacek Gafka
3. Tomir Ponka
4. Agnieszka Lesner
5. Henryk Jarosz
6. Bartłomiej Woźniak
7. Marta Ziółkowska
8. Mariusz Łupina

OKRĘG NR 3 – Południowo-wschodnia część Wejherowa, w szczególności: Śmiechowo-Południe, os. Sikorski Park, Śródmieście, ul. Marynarki Wojennej.
1. Wojciech Kozłowski
2. Piotr Bochiński
3. Mateusz Makurat
4. Sonia Skiba
5. Agnieszka Ziębakowska
6. Maria Dickert
7. Bartłomiej Szreder

OKRĘG NR 4 – Południowo-zachodnia część Wejherowa, w szczególności Śródmieście łącznie z ulicami 3 Maja i ul. Sienkiewicza, os. Harcerska, os. 1000-lecia PP, os. Przyjaźni, os. Sobieskiego, os. Sucharskiego, Górka Bolszewska.
1. Arkadiusz Kraszkiewicz
2. Olga Tomaszewska
3. Justyna Ostrowska
4. Leszek Szczypior
5. Lilianna Breen
6. Katarzyna Potrykus
7. Tomasz Groth

 

PROGRAM DLA WEJHEROWA – główne punkty to:

• WIĘCEJ INWESTYCJI LOKALNYCH
• LEPSZA SZKOŁA
• WIĘCEJ EKOLOGII
• LEPSZA JAKOŚĆ ŻYCIA
• WIĘCEJ KORZYŚCI DLA MIESZKANCÓW
• ZAKOŃCZENIE BUDOWY WEZŁA ZRYW WRAZ Z TUNELAMI WE WSPÓŁPRACY Z PKP
• WIECEJ FUNDUSZY NA ROZWÓJ

Program jest szczegółowo rozbudowany o kilkadziesiąt podpunktów, konkretne cele i propozycje – więcej można przeczytać na
www.wolewejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.