Wspólny Powiat zainaugurował kampanię wyborczą

Starosta Wejherowski zainaugurowała start bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Powiat Gabrieli Lisius. Podczas konferencji w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków przedstawiono czterdziestu jeden kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat do Rady Powiatu Wejherowskiego w kwietniowych wyborach samorządowych.

 

Kandydaci z Okregu nr 3  - Wejherowo.
Kandydaci z Okręgu nr 3 – Wejherowo.

 

Obecnie urzędujący Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą zachęcając do udziału w wyborach samorządowych i oddania głosu na członków z KWW Wspólny Powiat Gabrieli Lisius.
– Cieszę się ogromnie, że jesteśmy tutaj razem, tak jak byliśmy przez ostatnie pięć lat. To przecież wspólnie z Państwem zmienialiśmy rzeczywistość tej ziemi kaszubskiej, rzeczywistość Powiatu Wejherowskiego. Wystarczy rozejrzeć się, by zauważyć te zmiany. Gro z tych inwestycji zostało zrealizowanych dzięki mieszkańcom, ponieważ zawsze uważnie wsłuchiwaliśmy się w ich głosy, starając się sprostać ich oczekiwaniom. Jestem przekonana, że nasi mieszkańcy z pewnością to zauważyli – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i liderka KWW Wspólny Powiat
Podczas spotkania starosta przedstawiła wszystkich kandydatów do Rady Powiatu Wejherowskiego na kadencję 2024-2029, podkreślając że to zespół godny zaufania. Na liście Wspólnego Powiatu znalazły się osoby, które chcą pracować na rzecz powiatu, m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, sportowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele czy lekarze.
– Ugrupowanie tworzą doświadczeni samorządowcy, przedstawiciele wielu środowisk aktywnie uczestniczący w życiu społecznym powiatu, które chcą realizować zadania zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. To kandydaci na radnych, którzy chcą służyć swoją wiedzą, doświadczeniem oraz zaangażowaniem. Wszystko co obiecywaliśmy pięć lat temu, zrealizowaliśmy. Dzisiaj chcemy to kontynuować, ponieważ mamy zaplanowane kolejne inwestycje, na które już mamy zagwarantowane finansowanie. Pragniemy kontynuować dobrą współpracę z władzami samorządowymi wszystkich szczebli i instytucjami rządowymi. Chcemy dalej pracować na rzecz mieszkańców naszych miast i gmin, rozwijać Powiat Wejherowski, podnosić jakość życia, kontynuować projekty służące lokalnej społeczności i promować kulturę kaszubską. Wszystko po to, by mieszkańcy byli świadomi swojej historii dziedzictwa oraz byli dumni z miejsca w którym żyją, pracują i spędzają wolny czas. Chcemy działać wspólnie dla mieszkańców naszego powiatu – podkreślił Wicestarosta Jacek Thiel.

 

Kandydaci z Okręgu nr 6 -  Gmina Wejherowo, Gniewino.
Kandydaci z Okręgu nr 6 – Gmina Wejherowo, Gniewino.

Spotkanie było także okazją do podsumowania kończącej się kadencji. Nie był to czas łatwy, bo jak zaznaczyła starosta, oprócz zaplanowanych zadań trzeba było się zmierzyć z pandemią i z wybuchem wojny w Ukrainie.
– W kończącej się kadencji zrealizowaliśmy wiele istotnych projektów, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców w wielu sferach życia – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W programie wyborczym KWW Wspólny Powiat Gabrieli Lisius postawiono m.in. na dalsze utrzymanie wysokiego poziomu edukacji w szkołach ponadpodstawowych, poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatowych poprzez budowę chodników, przebudowywanie skrzyżowań i doświetlenie przejść dla pieszych, działania na rzecz rozwoju lokalnych przedsiębiorców, wspieranie lokalnych inicjatyw oraz ścisłą współpracę i dofinansowywanie organizacji pozarządowych, efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych, zwiększenie aktywności osób bezrobotnych, a także na wdrażanie programów społecznych, udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym i seniorom.
– Zamierzamy dalej pracować dla mieszkańców naszego powiatu, dla naszej małej Ojczyzny i dzielić się swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniami. Chcemy kontynuować rozpoczęte inwestycje i realizować nowe przedsięwzięcia, które przyczynią się do dalszego rozwoju Powiatu Wejherowskiego. Zapraszam na wybory 7 kwietnia – podkreślała starosta.

 

Kandydaci do Rady Powiatu Wejherowskiego z KWW Wspólny Powiat:

Okręg 1– Reda:
Ludwik Zegzuła, Urszula Ładanaj, Iwona Nowicka, Dominika Kowaliszyn, Arkadiusz Janor, Ryszard Nalepa;

Okręg 2 – Rumia:
Anna Jamróz-Szadaj, Łucja Słowikowska, Marek Mroczkowski, Ewa Hołownia, Marek Specht, Dawid Kasprzyk, Piotr Hebel, Grzegorz Niciński;

Okręg 3 – Wejherowo:
Gabriela Lisius, Jacek Thiel, Tomasz Damaszke, Anna Guziuk, Dariusz Kreft, Aleksandra Szlas, Ryszard Pionk, Mateusz Ostaszewski;

Okręg 4 – Łęczyce, Linia, Choczewo:
Danuta Milewczyk, Ewa Daleka, Andrzej Soboń, Stanisław Bigus, Janusz Labuda;

Okręg 5 – Szemud, Luzino:
Kazimierz Bistroń, Genowefa Słowi, Władysław Hirsch, Justyna Bieszk, Łucja Tokarska, Piotr Dziecielski, Karol Piątek;

Okręg 6 – Gm. Wejherowo, Gniewino:
Tomasz Bujak, Zygmunt Treder, Anna Dąbrowicz, Małgorzata Białk, Monika Dampc, Grzegorz Gniech, Dariusz Mikołajczak.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.