6. Koncert „Ku dobru”

W I Liceum Ogólnokształcącym

Nauczyciele i uczniowie „Sobieskiego” zaprosili mieszkańców Wejherowa na kolejną edycję koncertu charytatywnego „Ku dobru”, w którym wystąpili obecni licealiści oraz absolwenci szkoły. Pięknie zaśpiewanym piosenkom i utworom muzycznym towarzyszyły słowa poezji różnych pokoleń, a także licytacje.

 

Jak podkreślają organizatorzy koncertu, aby nadać wydarzeniu optymistyczny charakter, pełen wiary w moc dobra tworzonego przez ludzi, spotkaniu towarzyszyła piosenka „Trwaj, chwilo, trwaj”.
W piątą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (impulsem do zorganizowania pierwszego koncertu była chęć zamanifestowania protestu przeciwko krzywdzie drugiego człowieka) wybrzmiały słowa utworu autorstwa P. Dakowicza „Niech się w tym pędzie zabliźni sumienia rana”.
Podczas koncertu odbyły się licytacje prac oraz upominków przekazanych przez uczniów i sympatyków wejherowskiego liceum. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom na Ukrainie. Pamiętajmy, że wojna jeszcze trwa.
Inicjatorką i reżyserka kolejnych koncertów „Ku dobru” jest polonistka z I LO Edyta Łysakowska-Sobiczewska. W akcję włączyła się aktywnie dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, w skład którego wchodzi I LO – Katarzyna Bojke, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie i absolwenci szkoły, którzy przygotowali piękny i wzruszający koncert w auli „Sobieskiego”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.