15. urodziny Teatru Odeon

Jubileusz w Strzebielinie

Teatr Odeon ze Strzebielina w gminie Łęczyce obchodzi swoje 15-lecie działalności. Teatr, którego członkami są młodzi mieszkańcy Strzebielina i okolic, jest znany z bogatego repertuaru i wielu udanych spektakli dla mieszkańców gminy.

 

Na zdjęciach: członkowie Teatru Odeon ze swoim liderem Dawidem Kwidzińskim podczas przedstawienia oraz podczas przyjacielskiego spotkania.
Na zdjęciach: członkowie Teatru Odeon ze swoim liderem Dawidem Kwidzińskim podczas przedstawienia oraz podczas przyjacielskiego spotkania.

 

10 lutego br. odbyła się jubileuszowa uroczystość, zorganizowana przez Gminną Instytucję Kultury i Bibliotekę w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie.
świętowanie wspaniałego jubileusz rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie. Następnie uczestnicy przenieśli się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w tej samej miejscowości, gdzie miała miejsce część oficjalno-teatralna, połączona z wręczeniem podziękowań dla aktorów i wszystkich osób zaangażowanych w działalność teatru.
Założyciel Teatru Odeon i reżyser wszystkich przedstawień – Dawid Kwidziński podczas uroczystości podkreślał, że przez 15 lat funkcjonowania teatru, przez jego progi przewinęło się około 350 osób. Cała grupa aktorów zamieniła się nie tylko w przyjaciół, ale w swoistą rodzinę, która może na sobie polegać i wzajemnie się wspiera.
Wszystkim aktorom oraz reżyserowi życzymy kolejnych owocnych w spektakle lat oraz nieustających braw po przedstawieniach.
Przypomnijmy, że Teatr Odeon nie tylko sięga po repertuar klasyczny oraz współczesny, ale również zaprasza mieszkańców na widowiska teatralno-religijne, takie jak Misterium Męki Pańskiej, wystawiane w Wielkim Tygodniu. Uczestniczą w nim liczni mieszkańcy Strzebielina i sąsiednich wsi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.